امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 1.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آسیب شناسی مباحث مهدویت
#1

مهدویت وآسیبها وانحرافات
[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcSNgn9rjLHH0u51GEyJ146...HF3KJRsjog]
هدف اصلی:

بررسی برخی از آسیب های مهدویت
تبیین آثار این آسیب ها
آشنایی با خواستگاهای مهدویت
آشنایی و درمان این آسیب ها


آشنایی با فعالیت های غرب علیه مهدویت
نحوه بیان کردن مباحث آسیب های مهدوی


هدف رفتاری :
دوری وگرفتار نشدن در این آسیب ها به علت کم اطلاعی

ضرورت بحث:

اگر نگوییم که مباحث آسیب ها مهم تراز خود معارف معرفتی نیست کم تر نخواهد بود.

هر امر مهمی در هر بحثی، علاوه بر آنکه معرفت پیدا می کنیم باید آسیب آن را هم بدانیم یعنی هم پیشگیری و هم راه درمان آسیب را بدانیم. که اگر خدای ناکرده دچار آسیب شد چگونه آن را رفع کنیم و یا مسائل دیگر مخلوط نشود.

مثلا در بحث فقهی و اخلاق به خصوص مهدویت بحث که می کنیم {باید معرفت داشته باشیم به خصوص در مباحث مهدویت که باید زحمت برای کسب معرفت بیشتر از اینها باشد.}جدای از این معرفت ها باید هشدارها و آفت ها و موانع لازم را که نمی توانیم به آن معرفت بیاوریم نسبت به آن را داشته باشیم.یعنی هم پیشگیری و هم راه درمان آسیب را بدانیم. که اگر خدای ناکرده دچار آسیب شد چگونه آن را رفع کنیم و یا مسائل دیگر مخلوط نشود.

چون حجم مباحث در مسائل مهدویت زیاد است آسیب آن هم جدی وگسترده ومهم است به طوری که بعضی مواقع آن قدر آسیب ها آن قدر جدی ست که تشخیص آن برای
ما هم مشکل است که آیا این جزء بحث معرفتی ست یا جزء آسیب هاست.

اگرر نگوییم که مباحث آسیب ها مهم تراز خود معارف معرفتی نیست کم تر نخواهد بود.
حال سوالی که این جا ایجاد می شود این است که اگر همه آسیبها و پیامدهای و خواستگاه های آن راشناختیم مسئله مهم تر در کنار شناخت وتعریف ما از اینها، سوال ایجاد می شود که در مقابل این آسیب ها چه کار کنیم؟
خود تبیین این مسئله یک نگاه راهبردی در مسائل مهدویت است و خود مسایل جدای دارد.

باید در مباحث مهدویت طبق سیر مباحث مهدوی پرداخته شود. گاهی شخصی که علاقه مند هم به تدریس مباحث مهدویت است می آید می گوییم که چه مباحث را می خواهید بپردازید؟ می گویند «مدعیان مهدویت» خوب است! آیا در جلسه اول برای کسی که می خواهد با مهدویت آشنایی پیدا کند آیا بحث آسیب شناسی اولویت دارد؟ پرداختن به این بحث یا مسائل دیگر اولویت دارد؟

آسیبها باید در بعد علمی و مبنایی باشد. زیرا بعد از بیان این مسائل اولین سوالی و بحثی که من و شما با آن مواجهه می شویم این است که الان چرا با این افراد برخورد نمی کنند؟ چرا به جلسات آن ها در دانشگاه هاو مراکز دیگر مجوز می دهند ؟
بزرگان وعلما و و حتی خصیصین مطالبی را می گویند و شما که می گویید به شما اشکال می کنند.
بنابراین اگر مبنایی و علمی باشد موانعی که پرداخته می شود وارد نشوید.می توانید این ها را پاسخ گویید. یعنی باید به مبانی باشد که به حرف بزرگان نباشد که بتوانید جواب دهید.

مقدمه برای ورود بحث:
بشر امروز خلائ معنوی را احساس می کند بر این اساس مسائل مهدویت باید نو و جذاب بیان شود.برای نسل نو که هم به عنوان منجی وهم این خلاء را پر کند.
نیاز به منجی را احساس می کند
زیرا سوال همه بشریت این است که آینده ی ما انسانها چه می شود ؟
منجی کی می آید؟ اصلا وجود دارد؟ آیا با آمدن منجی آغاز زندگی من است یا پایان زندگی من است چرا یک امام نیامده که به عنوان منجی معرفی شود و نسبت بحث مهم تر کدام به حق ست ؟
منجی ما کیست؟ آیا مسیح است یا ماشیح یهود یا سوشیانس یا کریشنامور تا یکی است؟ آیا مهدی شیعه است یا مهدی اهل سنت(چون لقب «مهدی» مشترک اهل سنت و شیعه است.) چه کسی برحق است؟
پس هم دغدغه است وهمه نسبت به منجی وآخر الزمان حرف می زنند.
آیا بگوییم در منجی شریک هستند در عهد قدیم یا در جدید یا در کتاب مسلمانان امده ست.همان است؟

چون ارتباط با مهدویت دارد که همین معنویت ومنجی دارد که هر گروه دینی یا هر جنبش نو پدیدی که می بینید مهدویت به عنوان یک شاخصه قرار گرفته است وجود دارد و بر این اساس باید مسائل مهدویت بریا نسل نو جذاب بیان شود.
شخصی به نام جری فالور که ایشان رهبر گوهران رهبران مسیح ومشاور ریس جمهور آمریکا بود تئوریسن قوی بود و زمانی که جرج بوش می گفت که الان عصر معنویت گرایی است و می خواهم نژاد بشر را نجات دهم .
او به ریس جمهور آمریکا گفت اگر شما (چرج دبلی بوش) بخواهید این را در دنیا جا بیندازید این کار را باید در چشم انداز قرار دهید و نیرو سازی و آینده سازی داشته باشید و هم چنین دو مانع مهم را از جلوی خود بردارید که یک قرآن مسلمانان دوم منجی مسلمانان.
یعنی بین این همه کتابها قرآن را معرفی کرد و بین همه منجی ها منجی مسلمانان را اعلام کرد
واز سه روش روش انکاری، تخریبی و نمونه سازی استفاده کرد
که ما در تخریب اسلام در غرب می بینیم که به تخریب قرآن وعترت می پردازند. در نیویورک آمریکا این کمپ ها راتشکیل داد اقتصاد دانان و افرادی را که دارای این این ویژگی باشد جمع کرد و گفتند ما این گونه ادم هایی را می خواهیم هیچ کاری انجام نمی شود مگر نیرو آن کار باشد .

خلاصه مطالب

نکات ضرورت آسیب شناسی


چند نکته کاربردی در تدریس آسیب ها:
1. در هر گروه دینی یا هر جنبش نو پدیدی که می بینید مهدویت به عنوان یک شاخصه قرار گرفته است وجود دارد و بر این اساس باید مسائل مهدویت برای نسل نو جذاب بیان شود.
2. هر امر مهمی ، علاوه بر آنکه معرفت پیدا می کنیم باید آسیب آن را هم بدانیم یعنی هم پیشگیری و هم راه درمان آسیب را بدانیم
3. چون حجم مباحث در مسائل مهدویت زیاد است آسیب آن هم جدی وگسترده ومهم است.
4. سوال مهمی که ایجاد می شود در مقابل این آسیب ها چه کار کنیم؟
5. در مباحث تدریس مهدویت باید طبق سیر مباحث مهدوی پرداخته شود. گاهی شخصی که علاقه مند هم به تدریس مباحث مهدویت است می آید می گوییم که چه مباحث را می خواهید بپردازید؟ می گویند «مدعیان دروغین» خوب است! آیا در جلسه اول برای کسی که می خواهد با مهدویت آشنایی پیدا کند آیا بحث آسیب شناسی اولویت دارد؟
6. آسیبها باید علمی و مبنایی باشد. زیرا بعد از بیان این مسائل اولین سوالی و بحثی که من و شما با آن مواجهه می شویم این است که الان چرا با این افراد برخورد نمی کنند؟
منجی در رسانه غربی
دغدغه بشر امروز را توجه و نگرانی نسبت به آینده است بشر امروز دو دغدغه خلاء معنوی و توجه به منجی دارد.
جری فالور یکی از رهبران گروه های اوانجلیست آمریکا که مشاور بوش پسر رییس جمهور آمریکا بود و سال 2007 از دنیا رفت این دیدگاه را مطرح کرد که دوران مدرنیسم و پست مدرنیسم به پایان رسیده است و وارد عصر ترانس مدرنیسم شده ایم که مشخصات بارز آن معنویت گرایی است. اگر آمریکا بخواهد تسلط خود را بر دنیا افزایش دهد باید خلاء معنوی را پر کند و نسبت به منجی گرایی برنامه داشته باشد. یعنی ابتدا باید نیرو سازی و سپس آینده سازی کرد.

غربی‌ها برای دستیابی به اهداف خود اقدام به نیروسازی، آینده‌سازی و مقابله با دو مانع جدی خود یعنی قرآن و منجی کرده‌اند.استفاده از روش انکاری، روش تخریبی و روش نمونه‌سازی توسط دشمنان برای مقابله با اعتقاد به مهدویت وجود دارد.
تشکیل کمپ هایی به نام عیسی یکی از مهمترین اقدامات آن ها است که به طور غیرمستقیم آموزش های ضد خدا و مذهب به کودکان می دهند و آن ها را برای مقاصد و اعمال شیطانی خود آماده می کنند و به آن ها یاد می دهند که خود را برای منجی فدا کنند.
این آموزش ها دو سال به طول می انجامد و کودکان در این دو سال این انتظار رامی کشند که مسیحی که باید با دشمنان مبارزه کند، کیست؟ سپس بعد از دوسال، کودکان در حال گریه و انتظار، با ماکت رئیس جمهور آمریکا مواجه می شوند و به او سجده می کنند.


کارهای غرب نسبت به قرآن:
در مورد قرآن اقدامات زیادی انجام دادند:
1. کتاب «اقدس بهاییان» یا انجیل مسیحیان را جای قرآن بیاورند.
2.انتشار بعضی شبهات مانند اینکه «چرا نماز را عربی بخوانیم.» «این قرآن برای عرب هاست.»
3.خرافه انگاری قرآن:گفتند اگر می خواهید قرآن را بردارید اگر جایگزین قرآن هم نکردید این ها را هم خرافات بدانید.
4.دوره اول در اواخرقرن گذشته است بین سال 1980 تا 2000 است که در این سال ها غربی ها برای اینکه با اسلام مبارزه کنند به اصطلاح خودشان روش علمی را علیه اسلام شروع کنند که می خواستند وانمود کنند که معارف اسلامی خلل دارد و جایگاه آن را تضعیف کنند این ها کتابهایی را برعلیه اسلام تهیه می کنند که در رأس آن ها می توان از کتاب آیات شیطانی مربوط به سلمان رشتی نام بُرد. آن ها می خواستند قداست قرآن را با این کتاب بشکنند. و وفتح بابی برای تضعیف دینی کنند که رأس آن قرآن بود. و حرکتی که ما مشاهده می کنیم موسسه پنگوئن قریب به 500 هزار پوند به آن سلمان رشتی می دهد تا کتاب این گونه ای تصویب کنند. و جبهه ای واحدی علیه اسلام آغاز شد
همان طوری که مستحضرید مقابله با آن با فتوای تاریخی حضرت امام (قدس سره الشریف) و لبیک تمام مسلمانان در تاریخ اسلام آغاز شد. که این توطئه دشمنان با شکست مواجهه می شود.
که این کتاب نه تنها باعث کم اهمیت شدن قرآن نشد بلکه باعث وحدت بین مسلمانان و گرایش بیشتر به اسلام شد.

متاسفانه جامعه ما یک سری رمال و جادوگر به پیامبر توهین کردند که بایک رنگ و لعاب دادند
فیلم فتنه برعلیه قرآن و پیامبر:
در اینجا توجه شما را به سه مورد در مورد فیلم فتنه می گوییم در این فیلم 15 دقیقه ای تصاویر حملات تروریستی با آیه های قرآن ترکیب شده بود تا به مخاطب القا کند قرآن کتابی است که مسلمانان را به خشونت وا می دارد. که می گویند الان چه اتفاقی افتاده که این را اعلام می کند که کاریکاتور پیامبر که عمامه پیامبر را بمب گذاشته است این فیلم 15 دقیقه است که 14و 58 ثانیه و59 ثانیه و همینگونه ثانیه شماری می کند و بعد فیلم را منفجر می کند
چرا 15 ثانیه؟ یعنی 15 قرن اسلام دارد می گوید که مردم را دور نگه داشته است.
بعد بلافاصله که این آیه را می خواند: آیه 60 سوره انفال است که : که ترجمه اش هم ایراد دارد که این آیه را به عنوان نمادی که مسلمانان باید ترور کنند که 11 سپتامبر و لندن و بعد مسجد الاقصی را می آورد که این کار همه این مسلمانهاست که قران جواز قتل است.
که نسبت به همین دوره قران سوزی و حجم قران سوزی گسترش پیدا می کند.
بعد در جواب این فیلم فیلمی به نام «فراتر از فتنه» در معاونت تبلیغ ساختند.

«
آدرس فیلم «فراتر از فتنه» یا «آن سوی فتنه»
http://up.facenama.com/file/164329/14652...t.dat.html
«اهابت به مهدویت»

بعد از آن یک ایرانی به نام « احسان جامی » بچه مشهد مقیم در هلند که این کار هایش را در قالب چند کار اهانت نسبت به رسول الله، اسلام قرآن و مهدویت انجام داد
خود احسان جامی که الان مقیم اروپا شده است که جوانان را جذب می کند که در قالب سوال و جواب توهین خود را به پیامبر بیان کند.

[تصویر:  url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=imgres&c...1644417053]

تعبیری دارند که حضرت عیسی یک روشی داشته که یازده حواریون داشت که به وسیله آنها عقاید خود را رواج می داشت روش بعیدی نیست که 11 امام آمد و امام دوازدهم وجود ندارد وشیوع ندارد وپیامبر می گوید:دیدم که روش خوبی ست و روش خوبی ست که ما هم جمع می شویم.
«اهانت به امام زمان در شهر لندن»
13 نوامبر درشهر « هاید پارک» لندن که اکثرا بهایی بودند جمع شدند و در برنامه هایشان دو چیز اهانت را داشته اند.
1. شیعیان با تکیه بر نمای امام زمان کارهایشان را ادامه می دهند که معتقد هستند که امام زمان در چاه جمکران است.
2. قدرتی به نام سپاه دارند و با همه مبارزه می کنند بعد افرادی از ادیان مختلف که در زندان هستند که یهودی و مسیحی و بعد بهایی هم نشان می دهند در صورتی که بهایی را به عنوان یک دین نشان می دهند که بهایی دین نیست
بعد یک کارشناسی است که این توضیحات را می دهد.

آسیب های مهدویت
:

توقیت: يكي از آسيب ها ، تعيين وقت ظهور است. که اکثر مدعیان مهدویت هم این آسیب را داشته اند.
زمان ظهور حضرت مهدی علیه السلام را می شود تعیین کرد یا نمی شود؟ مبنای ما این است که نمی شود زمان را تعیین کرد.
1.«کذب الوقاتون». کسانی که تعیین می کنند کذاب هستند.
نهی کردند که ما زمان ظهور را تعیین کنیم.

اشکال به سخنرانی آیت الله ناصری از قول آیت الله بهجت در مورد ظهور امام زمان علیه السلام

اشکال دانش پژوه:پس چرا افرادی از علماء زمان ظهور را تعیین کرده اند؟ شاید نظر شما به صحبت آیت الله ناصری نقل قول از آیت الله بهجت در جمع خصوصی باشد
این سخنرانی در مکه بوده است که سخنرانی کامل ایشان 45 دقیقه است که شما باید همه سخنرانی را گوش کنید نه اینکه فقط یک قسمت را گوش کنید.
ایشان می خواهد ناامید از ظهور نشوید .ایت الله ناصری می فرمایند: «پیرمرد از شما حضرت را درک می کنند منظور حضرت خضر بوده ست وادامه اش طوری است که می خواهد ناامید از ظهور نشوید. در صورتی که ما نمی خواهم صحبت ایشان را توجیه کنیم بلکه خود شان باید بیان کنند.
پیامدهای تعیین زمان ظهور :
اول: اگر کسی زمان ظهور را تعیین کند در مقابل نص صریح روایت قرار گرفته ست
دوم:عملاًخودش را در علم خداوند شریک کرده ست چون تعیین زمان ظهور، مختص خداوند و با اذن ایشان است واهل بیت فرموده اند که از زمان آن کسی آگاه نیست.
سوم: بحث ناامیدی منتظران که ازعدم تحقق ظهور از تعیین شده.
چهارم:بدبینی نسبت به اصل ظهور: آن اعتمادی که از آن بزرگوار داشته باشد(فردی که تعیین کرده ست) که اصلا بدبین می شود. اگر آن انسان بدی باشد دیگر حرفهای انسان های افراد خوب را هم گوش نمی دهد
پنجم : قساوت قلب، سستی ایمان. از لحاظ معنوی است.
امام صادق علیه السلام:«تلاشتان را در مورد ظهور حضرت مهدی جدی بگیرد اگر ظهور را درک نکردید و حضرت را ندید مثل اینکه در خیمه حضرت قرار گرفته اید.کفسطاطه:اگر درک هم نکردید نا امید نشوید. که شما وظیفه خودتان را انجام دادید به خاطر آن معرفتی که باید باشد
از طریق امام راه خداشناسی است.
اللهم عرفنی حجتک فان لم تعرفنی حجتک ظللت عن دینی. یعنی شناخت خداوند مقدمه اش شناخت حضرت است و
اگر ظهور انجام نشود و آقا در این تاریخ نیآید این خیلی خطرناک است.
این بحث خطر زیادی دارد زمینه ای برای اسیب های دیگر است که نمونه آن این فیلم است که

خواستگاه های توقیت:

1.]1.عدم معرفت:[/b] تبیین اصلی نسبت به مبانی را برای خودش انجام نداده است وبه عبارت دیگر معرفت لازم را به دست نیاورده است.
2.]2.عجله دارد .[/b]
3. خیال پردازی و توهمی که برای فرد ایجاد می شود.
سوال:شاید کم معرفتی به این است که مردم آلان نمی دانند که الان امام برای ما چه فایده ای دارد و معرفت باید چگونه باشد؟(متاسفانه دغدغه معرفت کم است شما ببینید کف جامعه دغدغه یارانه بیشتر است یا از موانع ظهور ؟ .والدین دغدغه ریاضی یا زبان برای فرزندانشان را دارد وبرای آن معلم خصوصی می گیرد ولی تربیت دینی کدام بیشتر ست امام زمان خودش فرمود: مردم به اندازه خوردن آبی تشنه ما را ندارند برای ان دغدغه ندارد .
پاسخ
#2
[تصویر:  46328_924.jpg]
مدتی است که فردی با نام احمدالحسن در عراق ادعاهای دروغین خود در زمینه ارتباط و نیابت از امام زمان را مطرح كرده است. طرفداران او مدعی هستند که این فرد، طبق روايات و وعده‌هاي امامان معصوم، همان يماني موعود مي‌باشد كه فرزند با واسطه، وصي و فرستاده‌ امام مهدي است. آن‌ها معتقدند احمد بصري، همان مهدي است كه طبق احاديث اهل تسنن، در آخرالزمان متولد مي‌شود و همچنين طبق نص صريح تورات و انجيل، فرستاده‌اي از جانب ايلياي نبي، و فرستاده و تسلي دهنده‌اي براي حضرت عيسي است. آنان او را جانشین حضرت مهدی ذکر کرده، معتقدند که پس از وفات حضرت، احمد حکومت را به دست خواهد گرفت. در این جا پس از معرفی ادعاهای این فرد از زبان خودش و مریدانش، به نقد ادله ایشان خواهیم پرداخت.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان
آخرین موضوع‌ها
طراحی قالب مهدی بلاگ
انجمن:
آخرین ارسال توسط: susan62
۱۳۹۸/۱۱/۲۸
» پاسخ: 4
» بازدید: 5013
آیا دوره های شما رو آموزش...
انجمن:
آخرین ارسال توسط: 11890665
۱۳۹۸/۱۱/۲۰
» پاسخ: 0
» بازدید: 24
میوه خشک کردن
انجمن:
آخرین ارسال توسط: packationmachinery
۱۳۹۸/۱۱/۰۸
» پاسخ: 0
» بازدید: 29
راه اندازی یک شغل خانگی ب...
انجمن:
آخرین ارسال توسط: packationmachinery
۱۳۹۸/۱۱/۰۷
» پاسخ: 0
» بازدید: 24
تربیت کودکانمان 1
انجمن:
آخرین ارسال توسط: parisa1140
۱۳۹۸/۱۱/۰۶
» پاسخ: 1
» بازدید: 1813
ریشه های اختلافات خانوادگ...
انجمن:
آخرین ارسال توسط: parisa1140
۱۳۹۸/۱۱/۰۶
» پاسخ: 8
» بازدید: 7279
آسیب شناسی خانواده
انجمن:
آخرین ارسال توسط: parisa1140
۱۳۹۸/۱۱/۰۶
» پاسخ: 1
» بازدید: 1449
آسیب شناسی خانواده
انجمن:
آخرین ارسال توسط: parisa1140
۱۳۹۸/۱۱/۰۶
» پاسخ: 1
» بازدید: 1494
تاثیر افراد بر خانواده
انجمن:
آخرین ارسال توسط: parisa1140
۱۳۹۸/۱۱/۰۶
» پاسخ: 1
» بازدید: 1389
آسيب شناسي خانواده در غرب
انجمن:
آخرین ارسال توسط: parisa1140
۱۳۹۸/۱۱/۰۶
» پاسخ: 2
» بازدید: 2456