امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دوستی خدا
حضرت امیرالمومنین(ع)فرمودند که : "دوستی خدا آتشی است که به هیچ چیزنمی گذرد مگر اینکه او را می سوزاند ، یعنی اینکه همه هواها وشغلها را از دل می برد. ونور خداوندی است که به هیچ چیز برنمی خورد مگراینکه نورانی و درخشان می کند .آسمانی است خدایی که هیچ چیزاز زیر او برنمی کشد مگر اینکه او را می پوشاند. ونسیمی است الهی که به هیچ چیز نمی وزد مگر اینکه آن را از جای خود می کند.آبی است از سرچشمه مکرمت پروردگار ، که هرچیزی به آن زنده است .وزمین خدایی است که هرچیزی از ملک و ملکوت ازآن می روید.
گربه اقلیم عشق رو آری / همه آفاق گلستان بینی
برهمه اهل زمین به مراد / گردش دور آسمان بینی
آنچه بینی دلت همان خواهد / آنچه خواهد دلت همان بینی

مروی است که:"حضرت داود ( ع ) از پروردگار سوال نمود که بعضی از اهل محبت خود را به او بنماید .خطاب رسید که:برو به کوه لبنان که در آنجا چهارده نفر ازدوستان ما هستند ،بعضی جوان و در سن کهولت و برخی پیران ،چون به نزد ایشان رسی سلام مرا به ایشان رسان و بگو پروردگار شما می گوید که چرا از من حاجتی نمی خواهید؟ به درستی که شما دوستان من و برگزیدگان و اولیای من هستید ، به شادی شما شاد می شوم وبه دوستی شما مسارعت می کنم . داوود چون به نزد ایشان رسید دید در لب چشمه ای نشسته اند و در عظمت خدا متفکرند . چون داوود رادیدند از جای جستند که متفرق شوند داوود گفت : من فرستاده خدایم آمده ام که پیغام و را به شما برسانم . پس رو به او آوردند و گوش های خود را به او فرا داشتند و چشم های خود را به زمین دوختند ، داوود گفت خدا شما را سلام می رساند و میگوید چرا از من حاجتی نمی خواهید ؟ که دوستان و برگزیدگان منید ؟ به شادی شما شادم و به محبت شما شتابانم . و هر ساعت به شما نظر می کنم چنانکه مادر مهربان به فرزند خود نظر می کند ؟ چون ایشان این سخنان را از داوود شنیدند اشکهای ایشان بر رخسارهاشان جاری شد و هر یک زبان به تسبیح و تمجید پروردگار گشودند و با پروردگار به کلماتی چند مناجات می کردند که آثار احتراق دلهای ایشان ، از شوق و محبت او ظاهر میشد " .
ای خدا ! ای کسی که انوار ذات پاکش روشنی بخش دیده محبان بارگاه ، و پرتو خورشید جمالش مشتاق دلهای بندگان آگاه است .
ای غایت مقصد دل مشتاقان ! و ای نهایت آرزو و آمال دوستان ! از تو دوستی را می طلبم و دوستی دوستان تورا و دوستی هر عملی را که مرا به تو نزدیکتر سازد .
آمین

کسی آرام می آید نگاهش خیس عرفان است
قدمهایش پر از معنا دلش از جنس باران است
کسی فانوس بر دستش بسان نور می آید
امید قلب ما روزی ز راه دور می آید
اللهم عجل لولیک الفرج

[تصویر:  1_004.gif]
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان
آخرین موضوع‌ها
نماز ستون دین