امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
میهمانی عاشق شدن
[تصویر:  do.php?imgf=1402513006661.jpg]

با گذاشتن هر زمان ومدّت که دوست داریم وعاشقیم لحظه یا لحظه هایی را به وقت و خلوت کردن با امام زمان(عج الله تعالی فرجه الشریف ) قلب نازنین مولایمان را از این همه سختیها مشکلات در دنیای پر تلاطم شاد کنیم
می تونیم تدر این لحظه ها با خواندن زیارت آل یاسین ویا هر دعای دیگر که دوست داریم به یاد آن عزیز باشیم و دو رکعت نماز زیارت بخونیم بعد با آقا حرف دل بزنیم هر چی که دوست داریم بگوییم که به حرفهای ما گوش میدهد
بهترین یار، آقاست...............
فقط آقا....
..............
اللهم عجل الولیک الفرج
GOLGOLمیهمانی عاشق شدن میهمانی است که انسان بلکه موجودات چنان از این هوا وحال میهمانی حس خوش وشادی وفرحی دست میدهد وشاداب و پر از سرور میشود که که دوست دارد در هر زمان ومکان عاشقانه وبا تمام وجود خود را در در یای وسیع انداخته وهمچنان و پیوسته مانندماهی در حال شنامشغول باشد ویا مانند پرنده در آسمان ملکوت پروبال بزند
همانطور که براي رفتن به يك مهماني وجشن عروسي اقوام و آشنايان از يك ماه قبل همه خانواده بسيج مي شوند، علي الخصوص خانمها كه در تهيه لباس هاي مجلل و مرتب از بروز ترين پارچه هاي بازار در اين زمينه كم نمي گذارند! همه قرار ها تنظيم مي شوند كه خداي نكرده اون مجلس رو از دست ندهند براي این مهماني پر ازسرور تنظيم شده اين همه برو بيا و خرج و برج و آمادگي ! تازه انشاء الله این میهمانی طبق برنامه وشاد بخش خود باشد ووکارهای بی برنان وقانون نشود . آيا ازش این این میهمانی کمتر تر از عشق و كم اهميت تر است ؟ آيا سفره نعمت و فضل و رحمت الهي از ديگر سفره ها چرب تر نيست؟
برا ی رسیدن به این حس پر از شادی مفرح بخش و حضور در میهمانی عاشقی راههایی قرار دارد[/

در اهمیت و فضیلت این ماه همین بس که پیامبر بزرگوار اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) در خطبه شعبانیه که در روزهای پایانی ماه شعبان توسط پیامبر اکرم در مسجد ایراد فرمودند: به طور تفصیل به این ماه به صورت ویژه پرداخته‌اند. در جملات آغازین از این خطبه‌ی ویژه، پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) می‌فرمایند: إِنَّ رَسُولَ اللَّهِ ص خَطَبَنَا ذَاتَ یَوْمٍ فَقَالَ أَیُّهَا النَّاسُ إِنَّهُ قَدْ أَقْبَلَ إِلَیْکُمْ شَهْرُ اللَّهِ بِالْبَرَکَةِ وَ الرَّحْمَةِ وَ الْمَغْفِرَةِ شَهْرٌ هُوَ عِنْدَ اللَّهِ أَفْضَلُ الشُّهُورِ وَ أَیَّامُهُ أَفْضَلُ الْأَیَّامِ وَ لَیَالِیهِ أَفْضَلُ اللَّیَالِی وَ سَاعَاتُهُ أَفْضَلُ السَّاعَاتِ هُوَ شَهْرٌ دُعِیتُمْ فِیهِ إِلَی ضِیَافَةِ اللَّهِ وَ جُعِلْتُمْ فِیهِ مِنْ أَهْلِ کَرَامَةِ اللَّهِ أَنْفَاسُکُمْ فِیهِ تَسْبِیحٌ وَ نَوْمُکُمْ فِیهِ عِبَادَةٌ وَ عَمَلُکُمْ فِیهِ مَقْبُولٌ وَ دُعَاؤُکُمْ فِیهِ مُسْتَجَابٌ (1) یعنی: همانا پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) روزی منبر رفتند و برای مردم خطبه ایراد فرمودند و بعد رو نمودند به طرف مردم و فرمودند: ای مردم! پیش روی شما ماه خدا قرار گرفته است که دارای برکت و رحمت و آمرزش می‌باشد. این ماه در نزد خدا از بهترین ماه‌ها می‌باشد و روزهای آن بهترین روزها و شبهای آن بهترین شب‌ها و ساعات و لحظه‌های آن بهترین ساعات و لحظه‌ها می‌باشد. این ماه، ماهی است که شما دعوت به مهمانی خدا شده‌اید و شما را در این ماه جزء خوبان و کریمان خدا قرار داده است نفس‌هایتان در این ماه تسبیح و خواب‌های شما در این ماه عبادت و عمل شما در این ماه مقبول و دعای شما در این ماه مستجاب می‌باشد.
ز جابر بن عبدالله انصاری نقل شده است که روزی پیغمبراکرم (صلّی الله علیه وآله وسلّم) هنگام رفتن به منبر، روی هر یک از پله‌های آن که قرار می‌گرفت، آمین می‌گفت: وقتی از علّت آن پرسیدند، فرمود: «لََمّا رُقِیتُ الدَّرَجَة الأُولَی جَائنِی جَبرَئیل فَقالَ: شَقِیٌّ عبدٌ أَدرَکَ رَمضانَ فَانسَلَخَ مِنهُ وَ لَم‌یَغفِر لَهُ فقُلتُ: آمینَ، ثُمَّ قَالَ: شَقِیٌّ عَبدٌ أَدرَکَ والِدَیهِ أو أَحَدهِما فَلَم یَدخُلاهُ الجَنَّة قُلتُ: آمینَ، ثُمَّ قالَ: شَقیٌ عبدٌ ذُکرتَ عِندَه و لَم یَصلّ عَلیَک فقُلت:ُ آمینَ (2) یعنی : وقتی روی پلّه نخست آن رسیدم، جبرئیل آمد و گفت: شقاوتمند و بدبخت باد کسی که ماه رمضان بر وی بگذرد و او آمرزیده نشود؛ پس آمین گفتم. به پله دوم که رسیدم، گفت: شقاوتمند باد کسی که پدر و مادر خود یا یکی از آن دو را ادراک کند و نتواند بر اثر خدمت به آن‌ها بهشتی شود؛ من آمین گفتم. به پله سوم که رسیدم، گفت: شقی باد بنده‌ای که نام تو پیش او برده شود و صلوات نفرستد، و من آمین گفتم. همچنین آن چنان این ماه در نگاه اهل البیت (علیهم السلام) از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که برگزاری اعتکاف در ماه مبارک رمضان، به ویژه دهه سوم آن، بسیار راجح است. به طوری که نقل می‌کنند پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) روزهای پایانی و دهه‌ی آخر این ماه از رختخواب جدا می‌شد و در مسجد به عبادت و اعتکاف می‌پرداختند
پاسخ
GOLGOLخیروبرکات میهمانی عاشقی
[color=#32CD32]
الإمامُ الصّادقُ عليه السلام : مِن وَصِيَّتِهِ لِولْدِهِ عِندَ دُخُولِ شَهرِ رَمَضانَ ـ : فاجهَدُوا أنفُسَكُم فإنّ فيهِ تُقسَمُ الأرزاقُ ، و تُكتَبُ الآجالُ ، و فيهِ يُكتَبُ وَفدُ اللّه ِ الذين يَفِدُونَ إلَيهِ ، و فيهِ ليلةٌ العَمَلُ فيها خَيرٌ مِن العَمَلِ في ألفِ شَهرٍ.
امام صادق علیه السلام هنگام حلول ماه رمضان ـ فرمود : جان هاى خود را به تلاش و كوشش وا داريد ؛ زيرا در اين ماه روزى ها قسمت و اجل ها نوشته مى شود و در آن نام هاى ميهمانان خدا كه بر او وارد مى شوند ، نوشته مى گردد . در اين ماه شبى هست كه عمل (عبادت) در آن از عمل (عبادت) هزار ماه بهتر است.

[بحار الأنوار : 96/375/63
پیامبر خدا صلی اللّه علیه وآله: رمضان، بدین سبب رمضان نامیده شده است که گناهان را می سوزاند. کنزل العمال23688
نگویید: رمضان؛ چون رمضان یکی از نام های خدای متعال است، بلکه بگویید: ماه رمضان. کنز العمال23743
اگر بنده ارزش ماه رمضان را بداند، آرزو می کند که سراسر سال، رمضان باشد
.
بحارالانوار ج96ص346
در هنگام فرا رسیدن ماه رمضان، پیامبر اکرم صلی اللّه علیه وآله سه بار فرمود: سبحان اللّه به پیشواز عجب ماهی می روید؟ و عجب ماهی به شما روی می آورد

بحارالانوار ج96ص347

GOLGOLخیروبرکات میهمانی عاشقی
الإمامُ الصّادقُ عليه السلام : مِن وَصِيَّتِهِ لِولْدِهِ عِندَ دُخُولِ شَهرِ رَمَضانَ ـ : فاجهَدُوا أنفُسَكُم فإنّ فيهِ تُقسَمُ الأرزاقُ ، و تُكتَبُ الآجالُ ، و فيهِ يُكتَبُ وَفدُ اللّه ِ الذين يَفِدُونَ إلَيهِ ، و فيهِ ليلةٌ العَمَلُ فيها خَيرٌ مِن العَمَلِ في ألفِ شَهرٍ.
امام صادق علیه السلام هنگام حلول ماه رمضان ـ فرمود : جان هاى خود را به تلاش و كوشش وا داريد ؛ زيرا در اين ماه روزى ها قسمت و اجل ها نوشته مى شود و در آن نام هاى ميهمانان خدا كه بر او وارد مى شوند ، نوشته مى گردد . در اين ماه شبى هست كه عمل (عبادت) در آن از عمل (عبادت) هزار ماه بهتر است.

[بحار الأنوار : 96/375/63
پیامبر خدا صلی اللّه علیه وآله: رمضان، بدین سبب رمضان نامیده شده است که گناهان را می سوزاند. کنزل العمال23688
نگویید: رمضان؛ چون رمضان یکی از نام های خدای متعال است، بلکه بگویید: ماه رمضان. کنز العمال23743
اگر بنده ارزش ماه رمضان را بداند، آرزو می کند که سراسر سال، رمضان باشد
.
بحارالانوار ج96ص346
در هنگام فرا رسیدن ماه رمضان، پیامبر اکرم صلی اللّه علیه وآله سه بار فرمود: سبحان اللّه به پیشواز عجب ماهی می روید؟ و عجب ماهی به شما روی می آورد

بحارالانوار ج96ص347
[/align]
پاسخ

آیت الله جوادی آملی

خداوند به حضرت موسی وحی فرستاد، كه چرا با من مناجات نمي‏كنی؟

عرض كرد: خدايا روزه‏ دارم و در حال روزه، دهان خيلی معطر نيست.

خداوند فرمود: ای موسی! بوی دهان روزه ‏دار پيش من از مشک خوشبوتر است.

از امام صادق علیه السلام نقل شده است: اگر كسی در روز گرمی روزه بگيرد و تشنه شود، خدای سبحان هزار فرشته را موكّل می‏‌كند تا چهره او را مسح كنند و تا هنگام افطار به او بشارت دهند،
و هنگام افطار خداوند (عزّ وجلّ) می‌‏فرمايد: «ما أطيب ريحُك وروْحك! يا ملائكتى أشهِدوا أنّى غفرت له» عجب معطری و چه بوی خوبی داری! فرشتگان من شاهد باشيد كه من او را آمرزيدم.

باطن روزه انسان را به آنجا می‌رساند كه مخاطب خدا قرار می‌گيرد، اگر تاكنون مي‏گفت «يا الله» از آن به بعد، خداوند می‌‏فرمايد يا عبدى.

منبع: حکمت عبادات ص ۱۴۱ و ۱۴۲
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان
آخرین موضوع‌ها
گناهی که با سرعت 120 از ک...
انجمن:
آخرین ارسال توسط: 4490279221
۱۳۹۸/۰۸/۱۹
» پاسخ: 3
» بازدید: 1961
فقط برای خدا