امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عامل كم شدن ارتباط كلامي در خانواده
[تصویر:  29391718601304627415.gif]

80% زوج هاي ايراني روزانه فقط نيم ساعت با شوهر خود صحبت مي‌كنند. و عواملي كه مانع ارتباط كلامي مستقيم و دوطرفه شده است كه متأثر از حاكميت بلامنازع رسانه هاي تصويري، تغيير الگوي ارتباطي در خانواده چند شغله بودن سرپرست خانواده و فشار دو چندانه ناشي از جمع كار خانگي و اشتغال رسمي است، زن را در برقراري ارتباط سازنده با شوهر ناتوان كرده است؛ افزون بر اين ضعف هاي مهارتي ،در كنار تغيير مطالبات زوج از يگديگر زمينه همسازي را كاهش داده است. امروزه ميزان رضايتمندي از زندگي زناشويي بسيار كمتر از حد انتظار است است.
دیده ای خواهم که باشد شه شناس

تاشناسد شه رادرهر لباس
[تصویر:  -%D8%B7%D8%A7%D9%88%D9%88%D8%B3-%D8%A7%D...%D9%87.gif][align=center]
پاسخ
ضمن تشکر از مطلب بسیار مفید تان در ادامه باید گفت که از افات زندگی مشترک فراموش کردن یکدیگر است بسیاری از زن و شوهر ها با اینکه زیر یک سقف زندگی میکنند اما مدت زیادی از روز را در فراموشی از هم سپری میکنند بقولی بهم عادت کرده اند و حواسشان به یکدیگر نیست/ به نظر من بسیاری از خانواده های ما ظرفیت اینکه هردو نفر زن و شوهر شاغل باشند را ندارند و این از بدترین گرفتاریهای امروز ماست ما بسیاری از احکام دین را که لازمه زندگی است کنار زده ایم مثلا همین حق داشتن کنیز یا مستخدم که وجود یک کنیز مومن و با عفت میتواند چند اثر نیکو داشته باشد هم یک بی پناه را پناه دا و از عواقب مضر ان برای جامعه جلوگیری کرد و هم باری از دوش مادر خانواده کم شود زیرا بسیاری از نابسامانی در زنان به دلیل خستگی در طول روز است زیرا زن موجودی ظعیف بنیه است و خستگی کارهای روزانه باعث تشدد در رفتارهای خشن میگردد/
چه خوش است که یار مهدی باشم///هرلحظه سرقرارمهدی باشم///فرقی نکند برای من فرمانده///یارفتگرسپاه مهدی باشم///
پاسخ
به نظر من یکی از اساسی ترین علت این مشکل سرد شدن رابطه ها (فرزندان با والدین ) که ناشی از بی توجهی والدین است

کاملا درست میفرمایید
پاسخ
(۱۳۹۲/۱۱/۳۰، ۰۷:۲۵ ق.ظ)amir1211 نوشته است: به نظر من یکی از اساسی ترین علت این مشکل سرد شدن رابطه ها (فرزندان با والدین ) که ناشی از بی توجهی والدین است

کاملا درست میفرمایید
باسلام وعرض ادب خدمت شما بزرگوار
بنده با کلام شما موافقم و این مشکلی که شما فرمودید به خودی خود یه عامل اصلی در کم شدن ارتباطات می باشد
[تصویر:  Besmelah2.png]
پاسخ
شاید یکی از این عوامل، این باشد که اعضای خانواده فکر می کنند چون در کنار هم زندگی می کنند و باید درک عمیقی از هم داشته باشند، در حقیقت سختی های بیرون از منزل و یا فشارهای کاری درونی را راحت می توانند، با فاصله گرفتن از هم توجیه کنند. مثلا هستند افرادی که در بیرون از منزل به دلایلی مثل خوب جلوه دادن هیچ وقت خود را در چهره واقعی بروز نمی دهند حتی اگر خسته باشند ولی متاسفانه از اصل می افتند و در محیط منزل بجای پیدا کردن آرامش با داشتن تعامل، خود را با یک واژه ی "امروز خسته ام" و البته تکرار این امر وعادت به آن، رابطه ی سردی را حاکم می کنند.
رواق منظر قلب من آشيانه ی توست
اگر چه منظر چشمم بدون مهمان است
پاسخ
پـيـامبر خدا(ص ) : هر كه با مال حلال بازنى ازدواج كند اما هدفش از گرفتن او فخر فروشى و خودنمايى باشد , خداوند عزوجل جزبرخوارى و سرشكستگى او نيفزايد.
ـ هر كه با زنى به خاطر زيبايى اش ازدواج كند , دلخواه خود را در او نبيند و هر كه با زنى به خاطر مـال و ثروتش ازدواج كندخداوند او را به همان مال و ثروت واگذارد , پس بر شما باد به (ازدواج با) زنان متدين .

ـ امـام بـاقر(ع ) : مردى خدمت پيامبر(ص )آمد و در امر ازدواج از آن حضرت كسب تكليف و اجازه كرد حضرت فرمود : آرى , ازدواج كن و بر تو باد به زنان متدين , خدا خيرت دهد.
ـ پـيـامـبـر خدا(ص ) : با زنان به خاطرزيباييشان ازدواج نكنيد , زيرا اى بسا كه زيبايى آنها موجب تباهى و هلاكتشان شود براى مال و ثروت نيز با آنان ازدواج نكنيد , زيرا چه بسا كه مال و ثروتشان آنان را به طغيان و سركشى وادارد , بلكه بر اساس ديندارى با آنها ازدواج كنيد.
ـ هر كه به خاطر ديندارى و زيبايى بازنى ازدواج كند , اين كار مانع فقر و تنگدستى او خواهد بود.GOLGOL
[color=#32CD32ی]
یامهدی
[/color]
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان
آخرین موضوع‌ها
گناهی که با سرعت 120 از ک...
انجمن:
آخرین ارسال توسط: 4490279221
۱۳۹۸/۰۸/۱۹
» پاسخ: 3