امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عوامل دشمنی غرب با مهدویت چیست ؟
#1
. جهل و بى اطلاعى

«الناس اعداء ما جهلوا؛ مردم با آنچه نمى‌دانند، دشمن هستند.» پيامبر گرامى اسلام (صل الله علیه و آله و سلم) در مقابل دشمنى‌ها و ستيزه جويى‌هاى دشمنان چنين با خدا مناجات مى‌كند: اللهم اهد قومى فانهم لايعلمون .

نگاهى گذرا به تاريخ پيامبران و اوصياء آنان (علیهم السلام) ، به خوبى روشن مى‌سازد كه بسيارى افراد به دليل ناآگاهى و جهل و... و عدم شناخت، نه از سر عناد و لجاجت، با آنان به دشمنى پرداخته اند:

پيرمرد شامى، چون اسراى كربلا را در ميان شهر خود ديد، زبان به شكر خدا گشود: امام سجاد (علیه السلام) خود و همراهان و شهدا را معرفى نمود؛ پيرمرد شرمنده شد و فرياد پشيمانى سرداد و... اين نمونه‌ها در تاريخ بسيارند.
جهل و ناآگاهى نسبت به حضرت، دو گونه است:1. عده‌اى، صرفاً به خاطر عدم شناخت امام، عدم شناخت مهربانى، منطق، حكمت و ديگر آثار حضور و قيام او، به ستيز با او مى‌پردازند. يا به ياريش بر نمى‌خيزند.
2. گروه ديگر، به دليل عدم شناخت جايگاه حضرت؛ و حل نشدن مسأله اضطرار به حجت؛ به دشمنى بر مى‌خيزند، اينان از آنجا كه به سراى ديگر قائل نيستند و اين دنيا را صرفاً امور حيوانى تصوّر كرده اند؛ نيازى به آل محمد احساس نمى‌كنند. جايگزينى قدرتها و نظامهائى چون ليبرال دموكراسى در ديدگاه هائى نظير فوكوياما، هانتينگتون و... به عنوان تنها راه به جاى منجى و نظام الهى و دينى، از غرور ناشى از عدم نياز به امام سرچشمه مى‌گيرد:
حضرت على (علیه السلام) فرمود: ]حضرت مهدى (علیه السلام) غيبتى مى‌نمايد كه جاهل گويد: نيازى به آل محمد (علیهم السلام) نيست.
جايگزين ساختن تجربه دينى و عقل ابزارى به جاى وحى؛ همه و همه از اين توهم سرچشمه مى‌گيرد.
2. تعصب بى جا
بل قالوا انا وجدنا آباءنا على اُمَّة و انا على آثارهم مهتدون؛ بلكه گفتند ما پدرانمان را به عقائد و آئينى يافتيم و البته ما هم در پى آنها بر هدايت هستيم. هركسى، در هر اعتقادى پيوسته بايد مجال بحث و گفتگو را باز ببيند و دنبال حق باشد. و اگر حق را يافت بپذيرد. ولى عده اى هستند كه در اعتقاد خويش جمود و تعصب بى جا دارند؛ يعنى با آنكه حق برايشان هويدا شده و مشخص گرديده است كه راه و مرامشان يا ديدگاهى كه برگزيده اند، بر خطاست. باز بر عقيده خويش پافشارى كرده و سر تسليم در مقابل آن فرود نمى‌آورند.
اينان كسانى اند كه به فكر و انديشه ارجى نمى‌نهند. به برهان و استدلال محكم بى اعتنا و صرفاً بر ايمان سطحى و تقليدى خويش پا فشارى مى‌كنند. شهامت تجزيه و تحليل را ندارند. از شنيدن حق و پذيرفتن آن امتناع مىورزند گروه زيادى از دشمنان حضرت مهدى (علیه السلام) و انديشه مهدويت، كسانى اند كه صرفاً به خاطر تعصب بى جا مخالفت مىورزند. امام صادق (علیه السلام): «... اذا خرج القائم لم يبق مشرك بالله العظيم و لا كافر الا كره خروجه. وقتى قائم قيام كند، مشركان و كافران، قيام او را ناخوشايند دانند.
3. منفعت طلبى
دنيا خواهى، منفعت طلبى و شهوترانى، يكى ديگر از عواملى است كه عده زيادى را از مسير حق جدا كرده يا مانع ورود آنان به مسير حق شده است؛ كم نبوده اند افرادى كه به خاطر مطامع دنيوى، در مقابل حق و حقداران، به مخالفت و دشمنى برخاسته‌اند. خواه اين مطامع، ثروت، جاه و مقام باشد و خواه هوى و هوس و....
هميشه افرادى چون طلحه و زبير وجود دارند كه به دنبال جاه و مقام و منويات نفسانى خويش به مخالفت برخيزند.
امام حسين (علیه السلام) فرمود: ان الناس عبيدالدنيا والدين لعق على السنتهم يحوطونه مادرّت معايشهم فاذا محصوا بالبلاء قل الديّانون؛ مردم بنده دنيايند، دين لقلقه زبانشان است. وقت امتحان، دينداران واقعى كم‌اند.
امام صادق (علیه السلام) ، مدعيان محبت اهل بيت (علیهم السلام) را چنين توصيف مى‌كند:
افترق الناس فينا على ثلاث فرق؛ فرقة احبونا انتظار قائمنا ليصيبوا من دنيانا، فقالوا و حفظوا كلامنا و قصروا عن فعلنا، فسيحشرهم الله الى النار و فرقة احبونا و سمعوا كلامنا و لم يقصروا عن فعلنا، ليستأكلوا الناس بنا فيملأ الله بطونهم نارا يسلط عليهم الجوع و العطش و فرقة احبونا و حفظوا قولنا و اطاعوا امرنا و لم يخالفوا فعلنا فاولئك منا و نحن منهم.
مردم نسبت به ما سه گروهند: دسته اى ما را به اين اميد دوست دارند كه از دنياى ما بهره مند شوند. سخنان ما را مى‌گويند و حفظ مى‌كنند اما از برنامه‌هاى عملى ما كوتاهى مى‌كنند. خدا آنان را بدوزخ كشد. فرقه اى ما را دوست دارند. گفتارمان را مى‌شنوند، در عمل هم كوتاهى نمى‌كنند اما منظورشان تنها دنيا و شكم است. خدا شكم‌هاى آنها را پر از آتش خواهد كرد و گرسنگى و تشنگى را بر آنان مسلط سازد و گروه ديگر ما را دوست دارند. سخنانمان را به خاطر سپارند. فرمانمان را اطاعت كنند و در عمل با ما مخالفت ننمايند. آنها از ما هستند و ما از آنها.
هوس مداران نيز چنين اند؛ انسانى كه در منجلاب لذت جويى و بى بندوبارى غوطه ور است و خوشبختى خود را در ارضاى نامحدود غرايز مى‌جويد؛ كجا مى‌تواند به نداى وجدان و فرمان خرد كه بار تعهد و مسئوليت را بر دوش او مى‌گذارد، پاسخ دهد؟
انسانى كه در محيط پَست لذت جويى، تنها به شهوترانى و پركردن شكم مى‌انديشد ممكن نيست كه مشكلات فردى و اجتماعى ديگران برايش مفهومى داشته باشد.
آنكه، تنها به فكر تأمين لذت جويى‌هاى پليد خويش است و دراين مسير گاه انسانهايى را نيز لگدمال مى‌كند كجا توان مبارزه با پايمال كنندگان حقوق انسانى را دارد. كجا ميتواند انسانيت را زنده سازد. بلكه با هر كسى كه بخواهد به فكر آزادى انسانيت باشد، در عمق جان دشمن است و عداوت مىورزد.
ديدگاه لذت گرايى، چون با ديدگاه سعادت بشر و بشريت سازگار نيست، با كسانى كه به دنبال تحقق چنين امرى هم هستند، به طور طبيعى مخالف است.
4. روحيه استكبارى
«دشمن ترين اشخاص با اين عقيده و با شخص آن بزرگوار، ستمگران عالم‌اند. از روز غيبت آن حضرت، بلكه از روز ولادت آن حضرت تا امروز آن كسانى كه وجودشان با ستم و زورگويى همراه بود، بر دشمنى با اين بزرگوار، با اين پديده الهى، با اين نور و با اين شمشير الهى مشغول شدند. امروز هم مستكبرين و ستمگران عالم، با اين فكر و اين عقيده، مخالف و دشمن اند و مى‌دانند كه اين عقيده و اين عشق ـ كه در دل‌هاى مسلمين، به خصوص در دل‌هاى شيعه است ـ براى هدف‌هاى ستمگرانه آنها مزاحم است»
بنابراين، دشمنان تفكر و اعتقاد به مهدويت ـ كه اين انديشه را به زيان خود مى‌دانند ـ همواره، تلاش كرده اند تا آن را از اذهان مردم بزدايند و يا مفاهيم اعتقاد به مهدويّت را تحريف كنند.
بدين صورت كه استكبار جهانى و صهيونيزم در تلاش هستند تا ملّت‌هاى تحت سيطره آنان به وضع تحميل شده، عادت كنند و آن را رنگى ثابت و ابدى و تغييرناپذير پندارند.
قدرتهاى استكبارى، خواهان غفلت و خواب آلوده بودن و نيز عدم تحرك ملت‌ها هستند و چنين وضعى را بهشت خود مى‌دانند؛ اما انتظار فرج موجب مى‌شود كه انسان به وضع موجود قانع نباشد و بخواهد به وضعى بهتر و برتر دست پيدا كند.
پاسخ
#2
از وقایع بسیار مهم و سرنوشت ساز تاریخ بشریت و بستر تحقق وعده ی الهی ، قیام و ظهور حضرت می باشد که از مهمترین

اهداف حکومت ایشان ،قلع و قمع کردن ریشه های ظلم و طغیان و از بین بردن استثمار و اختلاف طبقاتی و رفع تبعیض ها و

نابرابری هاست چیزی که در تقابل کامل با اهداف شوم غرب است

از دیگر اهداف حکومت حضرت بالا بردن سطح اندیشه و کرامت انسان هاست چیزی که خوشایند غرب نیست ،غربی که

همواره سعی کرده است در کشورهای دیگر فقر فرهنگی و اقتصادی و .... را نگه داردو آنها را تحت سلطه خود نگه داشته و با

آنان مانند یک برده رفتار کند...

از دیگر اهداف حکومت حضرت ،رواج فضیلت اخلاقی و دگرگون کردن نظام اقتصادی ،سیاسی حاکم بر جهان را می توان نام

برد که کاملا مغایر ودر تقابل با فرهنگ پست مادی غرب قرار می گیرد ،غربی که همواره مروج بی بند و باری و بی

اخلاقی درجوامع بوده و آثار آن در جامعه هایشان هر روز نمود تازه ای می یابد و آن ها را بیشتر در منجلاب ،بی اخلاقی فرو
می برد

غربیها بر این باورند که خطر خیزش اسلامی و تمدن الهی ،تمدن مادی آنان را تهدید نموده و سلطه ظالمانه آنان را از جهان بر

می چیند بنابراین تمام امکانات و توان خود را برای تقابل با اندیشه مهدوی و فرهنگ والای آن به کار می برد و در مقابل انديشه

مهدويت ساكت نمانده است و عمدتاً از دو زاويه به مبارزه و ستيز با اين تفكر پرداخته است.

از يك سو با رواج كفر و الحاد و دور كردن انسان‌ها از تفكر الهی و انديشه دين مداری، مبارزه منفی خود را برنامه ريزی

كرده است و برای اجرای اين نقشه از اهرم فساد و رواج بي بند و باري بين مردم دنيا اعم از جوامع غربی و اسلامی استفاده می کنند که باعث

نوعی "غفلت حداكثری" از عدالت خواهی و انسانيت شده است. اين عدالت خواهی شاخصه انديشه مهدويت و نجات بخش است

که غفلت از آن دوری از زمان ظهور را رقم مي‌زند،چیزی که آنها به دنبال آنند.

از سوي ديگر با برنامه ريزی متقابل و رودر رو با انديشه مهدويت به مبارزه جويی می ‌پردازند.

برای نمونه می ‌توان به موارد زير اشاره نمود:

الف. تهيه فيلم‌های ضد دينی و ضد مهدوی مانند "پيشگويی ‌های نوستراداموس" و بازی كامپيوتری چون جنگ خليج "يا مهدی"؛

ب. مهدي تراشی و ساخت مدعیان دروغین و حمايت از چنين حركت‌هايی كه باعث لوث شدن و ترديد مردم در اصل انديشه مهدويت است؛

ج. . تهيه بازی‌های كامپيوتری ضد دينی و ضد اخلاقی و ضد مهدوی برای تأثير گذاری در تفكر و رفتار نسل آينده؛

د.مقابله با حرکت های عالت خواهی در جوامع دنیا و توسل به قدرت نظامی سركوبي آن مانند حمله آمريكا به افغانستان،

و. توطئه مستقیم و غیر مستقیم برای کشور ما که مرکز اندیشه مهدوی است برای جلو گیری از اشاعه فرهنگ عدالت

خواهی و مهدوی به دیگر مردمان آزاده دنیا .....................
ای جان جهان بسته به یک نیم نگاهت / دل گشته چو گل سبز به خاک سر راهت

هم بام فلک پایگه قدر و جلالت / هم چشم ملک خاک قدم های سپاهت
پاسخ
#3
بنام الله///دشمنی با امام مهدی تنها منحصر به غرب نیست بلکه در سرتاسر زمین ما شاهد ان هستیم البته باید حساب مردم عادی را از قدرت مندان و سیاستمداران جدا کرد قطعا تمام مردم دنیا از اینکه یک مرد بیاید و باعث عدالت و احیای ارزشها و برطرف شدن گره ها شود خرسند و از ان استقبال میکنند و اصلا هم در دنیای امروزی ملیت و مذهب ان مهم نیست چه هم کیش و همشهری باشد یا نباشد بلکه مردم در عصر حاظر منتظر یک رهبر فرا قومی و فراملی هستند یک مشکل گشای جهان شمول/// اما انچه در دنیا همیشه با عدالت و رهبری افرا صالح در تقابل بوده سلطه و طاغوت بود که در حال حاظر اکثر ملتها زیر یوق چنین حاکمانی هستند خوب واضح است که هچ حکمران و مستکبری حاظر نیست بنشیند تا یکی بیاید و سلطنت او را نابود کند و قطعا همه حاکمان مخصوصا طاغوتی ها امروز و صاحبان جان و مال مردم و اربابان زمان نمیخواهند امام مهدی به سادگی برب انان غلبه و انان را سرنگون کنند پس دست به اقدامات مختلف برای پیش گیری میزنند مثلا اولین کار مهم فریب مردم و ترساندن مردم است یعنی با حاکم کردن جو جهل و هراس مردم را از حمایت چنین رهبری بازدارند و سایر اقدامات بعدی
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
آخرین موضوع‌ها
Free cam2cam sex
انجمن:
آخرین ارسال توسط: andreacen
امروز
» پاسخ: 0
» بازدید: 5
لیزر مو در کرج
انجمن:
آخرین ارسال توسط: khonehman
۱۳۹۹/۰۸/۲۵
» پاسخ: 0
» بازدید: 33
مشاوره ازدواج و خانواده
انجمن:
آخرین ارسال توسط: khonehman
۱۳۹۹/۰۸/۲۵
» پاسخ: 0
» بازدید: 35
لیزر موهای زائد در کرج
انجمن:
آخرین ارسال توسط: khonehman
۱۳۹۹/۰۸/۲۱
» پاسخ: 0
» بازدید: 48
زندگی بهتر با مشاوره ازدو...
انجمن:
آخرین ارسال توسط: khonehman
۱۳۹۹/۰۸/۲۱
» پاسخ: 2
» بازدید: 417
خرید و اجاره خانه با قیمت...
انجمن:
آخرین ارسال توسط: khonehman
۱۳۹۹/۰۸/۲۰
» پاسخ: 1
» بازدید: 70
خانواده مطلوب مهدوی
انجمن:
آخرین ارسال توسط: khonehman
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
» پاسخ: 1
» بازدید: 1630
پدر و مادری 30 ساله با هش...
انجمن:
آخرین ارسال توسط: khonehman
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
» پاسخ: 11
» بازدید: 12068
صرفا جهت تامل
انجمن:
آخرین ارسال توسط: khonehman
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
» پاسخ: 2
» بازدید: 2620
گريه پيامبر(ص) از عذاب زن...
انجمن:
آخرین ارسال توسط: khonehman
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
» پاسخ: 1
» بازدید: 1847