امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
كارهای غیر عالمانه مردم را از انتظار حقیقی دور می كند.
#1
[تصویر:  smpl.jpg]

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی:
خب، بحمداللَّه امروز كسانى دارند در مسئله‌ى انتظار كارِ عالمانه ميكنند؛ از كارِ عالمانه و همراه با دقت در مسئله‌ى انتظار و مسئله‌ى دوران ظهور نبايد غفلت كرد. و از كارِ عاميانه و جاهلانه بشدت بايد پرهيز كرد. از جمله‌ى چيزهائى كه ميتواند يك خطر بزرگ باشد، كارهاى عاميانه و جاهلانه و دور از معرفت و غير متكى به سند و مدرك در مسئله‌ى مربوط به امام زمان (عجّل‌اللَّه تعالى فرجه الشّريف) است، كه همين زمينه را براى مدعيان دروغين فراهم ميكند. كارهاى غيرعالمانه، غيرمستند، غير متكى به منابع و مدارك معتبر، صرف تخيلات و توهمات؛ اينجور كارى مردم را از حالت انتظار حقيقى دور ميكند، زمينه را براى مدعيان دروغگو و دجال فراهم ميكند؛ از اين بايستى بشدت پرهيز كرد.
پاسخ
#2
از جمله کارهای ناشایست 1هرگونه ادعایی دال بر ماموریت از طرف امام که قابل تصدیق در دنیای واقعی نباشد/2هرگونه ادعایی از طرف هر کس به جهت یاری رساندن به امام بدون در نظر گرفتن حقایق جامعه و یا علما وصاحب فکرها وصاحبان قدرت3هرگونه ادعای یار بودن امام زمان انهم به هدف جمع کردن مریدان و متوسلان4هرگونه ادعای قوم خویشی با امام و خبررسانی از امام در عالم غیبت مغایر با روایات و احادیث5هرگونه تند روی و عجله برای ظمینه سازی6هرگنه عمل بی خردانه و خالی از منطق و علم وتوانایی به جهت ظمینه سازی7هرگونه مصداق سازی و شخصیت سازی با تحریف احادیث و واقعیات8رد کردن هر نوع برنامه و پیشنهادی که عالمانه و مفید باشد فقط بخاطر نبودن مناسبات دنیوی10هرگونه خودسری و تک تازی برای رسیدن به ظهور که در این مدت بارها این نوع تک تازی توسط گروه خاصی مشاهده شد که نیتشان نیک اما عملشان نابجا بود
چه خوش است که یار مهدی باشم///هرلحظه سرقرارمهدی باشم///فرقی نکند برای من فرمانده///یارفتگرسپاه مهدی باشم///
پاسخ
#3
به امید ظهور منجی عالم بشریت صلوات
پاسخ
#4
هرچند اعتقاد به حضرت مهدی (ارواحنافداه) یك آرمان والاست و در آن هیچ شكی نیست؛اما نباید مسئله را فقط به جنبۀ آرمانی آن ختم كرد- یعنی به عنوان یك آرزو در دل، یا حداكثر در زبان، یا به صورت جشن – نه، این آرمانی است كه باید به دنبال آن عمل بیاید. انتظاری كه از آن سخن گفته اند، فقط نشستن و اشك ریختن نیست؛ انتظار به معنای این است كه ما باید خود را برای سربازی امام زمان آماده كنیم. سربازی امام زمان، كار آسانی نیست. سربازیِ منجی بزرگی كه می خواهد با تمام مراكز قدرت و فساد بین المللی مبارزه كند، احتیاج به خودسازی و آگاهی و روشن بینی دارد. عده ای این اعتقاد را وسیله ای برای تخدیر خود یا دیگران قرار می دهند؛ این غلط است. ما نباید فكر كنیم كه چون امام زمان خواهد آمد و دنیا را پر از عدل و داد خواهد كرد، امروز وظیفه ای نداریم؛ نه، به عكس، ما امروز وظیفه داریم در آن جهت حركت كنیم تا برای ظهور آن بزرگوار آماده شویم. شنیده اید، در گذشته كسانی كه منتظر بودند، سلاح خود را همیشه همراه داشتند؛ این یك عمل نمادین است و معنایش این است كه انسان از لحاظ علمی و فكری و عملی باید خود را بسازد و در میدانهای فعالیت و مبارزه، آماده به كار باشد.

بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با اقشار مختلف مردم به مناسبت نیمۀ شعبان در مصلای تهران 30/7/81
پاسخ
#5
[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcTwrwehFwk9c3H5uOmmPrc...NuVzDe7WLN]
https://encrypted-tbn3.gstatic.com/image...g3cH5RFRsw
چون نهالم اگر نباری تو به خدا در کویر می میرم
پاسخ
#6
مروری بر بیانات رهبر انقلاب در جمع اساتید و فارغ التحصیلان تخصصی مهدویت

فایل ضمیمه را دریافت کنید.


فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)
   
پاسخ
#7
آقا ببخش که کوچه پس کوچه های شهر
از من برای آمدنت آماده تر شده ...
♡❤
بزرگترین وظیفه‌ی منتظران حضرت ولی‌عصر (عج)

کسی که وقتی کشور اسلامی مورد تهدید دشمن است، آماده‌ی دفاع از ارزشها و میهن اسلامی و پرچم برافراشته‌ی اسلام است، میتواند ادعا کند که اگر امام زمان بیاید، پشت سر آن حضرت در میدانهای خطر قدم خواهد گذاشت.

اما کسانی که در مقابل خطر، انحراف و چرب و شیرین دنیا خود را می بازند و زانوانشان سست میشود؛
کسانی که برای مطامع شخصی خود حاضر نیستند حرکتی که مطامع آنها را به خطر میاندازد، انجام دهند؛
اینها چطور میتوانند منتظر امام زمان به حساب آیند؟

کسی که در انتظار آن مصلح بزرگ است، باید در خود زمینه‌های صلاح را آماده سازد و کاری کند که بتواند برای تحقق صلاح بایستد.

┘◄ امام خامنه ای ، ۱۳۸۱/۰۷/۳۰
[تصویر:  Besmelah2.png]
پاسخ
#8
خیلی خوب بود. مرسی
پاسخ
#9
منشاکارهای غیرعالمانه جهل ونادانی است ودوای آن آگاهی وبینش است. یکی ازدلایلی که باعث میشودافرادبه سمت کارهاوراه های غیرعالمانه بروندنبودامیدوانگیزه است.که این عامل منشاهای زیادی دارد.وهرفردبایداین قبیل مشکل هاراریشه یابی کند تاهرگزمسیرراخطانرودوپیوسته درصراط مستقیم باشد.
پاسخ
#10
حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، در دیــدار جـمعـی از اسـاتیـد، کـارشنـاسـان، مـؤلفـان و فارغ التحصیلان تخصصی مهدویت، با اشاره به اهمیت بـسـیار بالای موضوع مهدویت به عنوان هدف حرکت و مجاهدت انبیا در طول تاریخ، انتظار را بخش جدایی ناپذیر موضوع مهدویت دانستند و تأکید کردند: یکی از موارد مهم و ضروری در مقوله مهدویت، افزایش کارهای عالمانه، دقیق و متقن به دست اهل فن و متخصصان واقعی این موضوع و پرهیز از کارهای عامیانه، جاهلانه، غیرمعتبر و براساس تخیلات و توهمات است. ایشان در سخنان خود، ضمن بیان اهمیت توجه به موضوع مهدویت، ضرورت انجام کارهای عالمانه، دقیق و مستند را خاطرنشان کردند و بیان داشتند: یـکـی از خـطـرهای بزرگ در موضوع مهدویت، کارهای عامیانه، جاهلانه، غیرمستند و متکی بر تخیلات و توهمات است که زمینه ساز مدعیان دروغین و دوری مردم از حقیقت واقعی انتظار خواهد شد. ایشان با اشاره به مدعیان دروغینی که در طول تاریخ برخی علایم ظهور را بر خود یا دیگران تطبیق می دادند، افزودند: همه این موارد غلط و انحرافی است؛ زیرا برخی مطالب درخصوص علایم ظهور، غیرقابل استناد و ضعیف است و مطالب معتبر را هم نمی توان به راحـتـی تـطبیق داد. رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: اینگونه مطالب غلط و انحرافی باعث می شوند، حقیقت اصلی مهدویت و انتظار مهجور بماند، بنابراین، باید به شدت از کـارهـا و شـایـعات عوامانه پرهیز کرد. حضرت آیت الله خـامـنـه ای خـاطرنشان کردند: البته کار عالمانه و مستند درخصوص موضوع مهدویت و انتظار نیز بر عهده اهل فن و متخصصانی است که علم حدیث و رجال را به خوبی می دانند و با مسایل و تفکرات فلسفی آشنایی کامل دارند.
[تصویر:  Besmelah2.png]
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
آخرین موضوع‌ها
لیزر موهای زائد بدن
انجمن:
آخرین ارسال توسط: beautifulroya
۱۳۹۹/۰۴/۱۲
» پاسخ: 0
» بازدید: 11
کلینیک زیبایی رویا در کرج
انجمن:
آخرین ارسال توسط: beautifulroya
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
» پاسخ: 0
» بازدید: 24
خرید خانه در کرج
انجمن:
آخرین ارسال توسط: khonehman
۱۳۹۹/۰۳/۲۷
» پاسخ: 0
» بازدید: 36
لیزر در کرج
انجمن:
آخرین ارسال توسط: beautifulroya
۱۳۹۹/۰۳/۱۲
» پاسخ: 0
» بازدید: 91
آسان گرفتن امتحان
انجمن:
آخرین ارسال توسط: 31693169
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
» پاسخ: 2
» بازدید: 3152
نظافت منزل
انجمن:
آخرین ارسال توسط: aliazadi5
۱۳۹۹/۰۱/۱۷
» پاسخ: 0
» بازدید: 109
طراحی قالب مهدی بلاگ
انجمن:
آخرین ارسال توسط: susan62
۱۳۹۸/۱۱/۲۸
» پاسخ: 4
» بازدید: 5352
آیا دوره های شما رو آموزش...
انجمن:
آخرین ارسال توسط: 11890665
۱۳۹۸/۱۱/۲۰
» پاسخ: 0
» بازدید: 163
میوه خشک کردن
انجمن:
آخرین ارسال توسط: packationmachinery
۱۳۹۸/۱۱/۰۸
» پاسخ: 0
» بازدید: 169
راه اندازی یک شغل خانگی ب...
انجمن:
آخرین ارسال توسط: packationmachinery
۱۳۹۸/۱۱/۰۷
» پاسخ: 0
» بازدید: 168