امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تشرف علی بن مهزیار اهوازی
در کتاب شیخ صدوق و بحارالانوار داستان علی بن مهرزار اهوازی را بیان کرده است : ایشان سه روز توفیق حضور تشرف در محضر امام زمان (عج ) را داشته است .ایشان می فرمودند که من بیست سال عازم حج می شدم چون شنیده بودم که امام زمان(ع) در حج حاضر هستند. در روایت داریم که امام زمان (عج) هر سال در حج واجب شرکت می کند ،همه او را می بینند ولی او را نمی شناسند و امام همه را می بیند و می شناسد .من بیست سال تلاش کردم که امام را ببینم .کم کم داشتم ناامیدمی شدم که خواب دیدم که به من گفتند که امسال به حج بیا تا امام را ببینی . در سفر بیست ویکم وقتی مراسم حج تمام شد، او امام را زیارت نکرد و با خودش عهد بست که بماند تا وعده ای که در خواب به او داده شده است تحقق پیدا کند. در سحرگاه دید که درکعبه باز شد و جوان نورانی از آن خارج شد .ایشان فرمود :بی اختیار دنبال او دویدم و با او سلام و احوالپرسی کردم. ایشان از من پرسید که دنبال چه کسی هستی ؟ من گفت: دنبال امامی می گردم که از عالم پنهان شده است .جوان با تامل گفت که او در حجاب نیست بلکه شما بواسطه ی اعمال بدتان در حجاب هستید.( توصیه ی آیت الله بهجت این بود که تشرفات مستند را باید تاکید کرد. تا بدانند که امکان ارتباط با آن حضرت وجود دارد.) ایشان با آن جوان قرار گذاشتند و با هم به خیمه گاه نور نزدیک شدند. در آستانه ی خیمه گاه جوان گفت که پابرهنه شو تا به سوی درگاه امام برویم . جوان اسب را رها کرد و دوید ولی ایشان گفت که اسب خودم را به چه کسی بسپارد؟ دلبستگی به مال حلال باعث دوری بیست الله او از امام زمانش شده بود . کسی می تواند با امام ارتباط داشته باشد که وارسته از ثروت و شهوت باشد. جوان گفت که این حریم مهدی فاطمه است جز مومنان خالص وارد آن نمی شوند و تو دنبال کسی می گردی که اسبت را به آن بسپاری . بگذار اجازه بگیرم .اذن صادر شد و او وارد خیمه شد. علی بن مهرزار جمال حضرت را توصیف می کند و می گوید که حضرت فرمود :چه باعث شد که این قدر دیر بیایی، ما منتظر تو بودیم ، تو هر سال منتظر دیدار ما بودی و ما هر صبح و شام منتظر دیدن تو بودیم . او می گوید که من جوانی را پیدا نکردم که مرا به خدمت شما بیاورد. حضرت فرمود :مشکل تو راهنما نبوده است بلکه تو به مال اندوزی پرداختی و باعث حیرت مومنان ضعیف شدی ، قطع رحم کردی و اقوام فقیرتان را فراموش کردی . او به پای حضرت نشست و توبه کرد. حضرت فرمود: اگر استغفار و طلب مغفرت شما برای خودتان و همدیگر نبود تمام کسانی که در روی زمین هستند بخاطر دنیا پرستی هلاک می شدند غیر از شیعیان خالصی که هر چه می گویند عمل می کنند . در اینجا حضرت بر نقش توبه و استغفار تاکید می کند. ما باید استغفار عمومی کنیم تا را ه ارتباط ما با امام زمان(عج) باز بشود.
[تصویر:  12917575282.gif]
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان
آخرین موضوع‌ها
نماز ستون دین
انجمن:
آخرین ارسال توسط: yaldaa60
۱۳۹۷/۱۰/۱۹
» پاسخ: 9
» بازدید: 8246
بازی و سرگرمی کودک