امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فاصله ما با امام زمانمون چقدره ؟
تا کی باید بار گناهان و اشتباهات خودمون را متوجه دیگران و دیگر چیزها بکنیم ؟
تا کی بایستی این همه مصیبت را به خاطر بی توجهی و فراموش کردن امام زمانمون تحمل کنیم ؟
تا کی می خوایم خودمون را گول بزنیم و بیدار نشیم ؟ پس کی بناست علت اصلی آن را متوجه شویم ؟

می خواید بدونید فاصله ما با امام زمانمون چقدره و معنای غربت و تنهایی چیه؟
به این چند جمله ساده و عامیانه خوب دقت کنید؛
به ما فرموده اند که روز جمعه احتمال ظهور حضرت ولی عصر(ارواحنافداه) بیشتره .«یامولای هذایوم الجمعه و هو یومک المتوقع فیه ظهورک» (2)

حال اگر عصر جمعه ای بعد از نماز مغرب و عشاء ، کسی به ما بگه که امروز هم گذشت و امام زمان (ارواحنا فداه) ظهور نفرمودند و سپس چند لحظه بعد به ما خبر بدن که از امروز مثلاً سیب زمینی کیلویی دویست تومان گرانتر شده ، شما را به خدا قسم برای کدوم یک از این خبرها بیشتر ناراحت می شیم ؟ برای کدام یک بیشتر دلهره پیدا می کنیم ؟ نگران کدام یک می شیم ؟

آیا زمانی که مثلا دخترمون از مدرسه برمی گرده، اول می پرسیم دخترم در راه حجابت را رعایت کردی تا قلب نازنین امام زمان(علیه السلام) را نرنجونی ؟ یا ابتدا می پرسیم نمره امتحانت چند شد ؟
آیا از پسرمون می پرسیم که همزمان با امام زمانت ، نمازت را خوندی ؟ یا اول می پرسیم مسابقه امروز را بردی یا نه ؟
اصلاً به زندگی هامون نگاه کنیم ، آیا رنگ و بوی امام زمان(علیه السلام) را می ده ؟
آیاتابلویی که به دیوار خانه نصب کردیم ، آیا وسایلی که مورد استفاده قرار می دیم ، آیا نوع زندگیمان امام زمان پسند هست ؟
آیا نوع معاشرت های ما طوری هست که امام زمان هم وارد مجلسمون بشن ، همنشین با ما شده و نظر لطفی داشته باشند؟ یا نه ؛
آن قدر محرم و نامحرم بی پروا با هم اختلاط دارند که قلب مهربان امام زمان(علیه السلام) را می رنجونه؟
آیا ظاهر خود و خانواده هامون آن طوری هست که مورد قبول و رضایت امام زمان ( ارواحنا فداه) باشه؟
آیا طریقه درآمدمون طوری هست که امام زمان(علیه السلام) به آن برکت بدن و یا قدم به خانه ما گذاشته و بر سرسفره ما بنشینن؟ و خلاصه این که آیا روش زندگی ما همانگونه است که امام عصر(علیه السلام) می پسندد ؟

دوستی می گفت داشتم از حرم مطهر امام رضا(علیه السلام) بیرون می آمدم ، دیدم شخصی فریاد می زند ؟ آی دزد ، پولم را دزدیدند و ... ، مردم هم با یک حالت تأسف و دلسوزی به او نگاه می کردند ، با خودم گفتم : الان اگر کسی فریاد بزنه: امام زمانم نیست ، امام زمانم نیامد و ... ، مردم با یک حالت تمسخر به او نگاه می کنند و می گویند : او دیوانه شده است .

همه این ها یک طرف که این گونه نیستیم ، گاهی در زندگی مان طوری رفتار می کنیم که انگار از امام زمان ، از آن کسی که اصلا کسی وجود ما به طُفیلی ایشان و به خاطر وجود ایشان خلق شده (3) ، طلبکار هم هستیم .

به هر حال یادمون نره که علاوه بر این که امام زمان(علیه السلام) چشم خداست و تمام زندگی ما را می بینه ، در هفته دو بار نامه اعمال ما خدمت ایشان عرضه می شه و عملکردهای ما را ملاحظه می فرماین و بر اساس آن چه عمل کرده ایم ، با ما رفتار می کنن.

پاورقی:

1- اصول کافی ، کتاب الحجه ، ح31

2- مفاتیح الجنان –زیارت روز جمعه امام زمان علیه السلام

3- حضرت ولی عصر(علیه السلام)) می فرمایند : « نحن صنایع الله و الخلق بعد صنایعنا» . الاحتجاج ،شیخ طبرسی،ج2 ، ص466

منبع: کتاب مونس تنهایی ، مؤلف مهدی عابدینی ، ص 131-134
پاسخ
اگه بخام فاصله خودمو با آقا بگم :خیلی زیاده
دقیقا همچین چیزی برامن پیش اومده بود خلاصه ماجرا این بود که مبلغ ناچیزی را گم کردم .تمام فکر و ذکرم به این بود کجاها بودم که در لیست گشتنم به اونجا رجوع کنم.[تصویر:  297.gif]
از خانواده پرسجو کردن و از اونا کمک خاستن و نقل ماجرا برا دوستانم

اگه اینجا بخام ربط بدم این قضیه با آقا :
فقط جز شرمندگی هیچی ندارم هیچی.

برا پیدا کردن گمگشته زهرای مرضیه چیکارکردم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بخدا اندازه اون چرک کف دست دنبالش نگشتم که نگشتم :
برا نزدیک شدن ظهور که نفعش به خودمون می رسه،هم حتی، کاری نکردم. چرا یه جای به یاد امام آقا هستم
وقتی خیلی گرفتارم .
اینجام اگه با انصاف باشم با خودم میگم ای بشر از خودت خجالت بکش اینجا هم خودت مطرحی مگه نه؟
آقا شرمندتم ولی میدونم فاصله شما با من خیلی نزدیکه بابای خوبم.

دعا کن عزیز زهرا ،رضایتو جلب کنم انشاءالله.
پاسخ
انشاءالله که لیاقت آن را داشته باشیم که قدمی برای آن امام همام داشته باشیم اگر سعی کنیم گناه نکنیم شاید یک قدم به امامان نزدیکتر خواهیم شود به امید آنکه امام عزیزمان را ببینیم
پاسخ
وقتي يه مشكلي برام پيش مياد و با دعا و توسل دست به دامنشون ميشم با خودم مي گم نكنه يه روزي بياد اين توفيق رو ازم بگيرن ! نكنه يه روز بدون مشكل باشم و بهونه اي نداشته باشم تا دلم بشكنه!
يكے از اولياے خدا مے گفت:

بچه هاے کوچک با دست و پایشان بازی مے کنند
ولے دلشان مرتــّب است
و همراهشان است .

اما بزرگ ها دست و پایشان خیلے منظّــم است
ولے دلشان بازے مے کند
و همراهشان نیست .
پاسخ
ممنون
متن قشنگی بود
پاسخ
از سنگ بودن دلم بیذارم
هوای دنیا بد جور عذابم میده
یه موقع ها برای دیدن یه سریال خودمونو میکشیم که زمان پخشش هرجا هستیم خودمو برسونیم به تلویزیون...ولی شده یه بار برای نخوندن دعای عهد یا مناجات با اقامون خودمونو سرزنش کنیم؟؟؟ اصلا یادمون میره یه اقایی هم داریم....خدا به دادمون برسه....واقعا در حق نفسمون ظلم می کنیم
پاسخ
(۱۳۹۱/۱۱/۰۶، ۱۱:۰۳ ق.ظ)alamdar133 نوشته است: تا کی باید بار گناهان و اشتباهات خودمون را متوجه دیگران و دیگر چیزها بکنیم ؟
تا کی بایستی این همه مصیبت را به خاطر بی توجهی و فراموش کردن امام زمانمون تحمل کنیم ؟
تا کی می خوایم خودمون را گول بزنیم و بیدار نشیم ؟ پس کی بناست علت اصلی آن را متوجه شویم ؟

می خواید بدونید فاصله ما با امام زمانمون چقدره و معنای غربت و تنهایی چیه؟
به این چند جمله ساده و عامیانه خوب دقت کنید؛
به ما فرموده اند که روز جمعه احتمال ظهور حضرت ولی عصر(ارواحنافداه) بیشتره .«یامولای هذایوم الجمعه و هو یومک المتوقع فیه ظهورک» (2)

حال اگر عصر جمعه ای بعد از نماز مغرب و عشاء ، کسی به ما بگه که امروز هم گذشت و امام زمان (ارواحنا فداه) ظهور نفرمودند و سپس چند لحظه بعد به ما خبر بدن که از امروز مثلاً سیب زمینی کیلویی دویست تومان گرانتر شده ، شما را به خدا قسم برای کدوم یک از این خبرها بیشتر ناراحت می شیم ؟ برای کدام یک بیشتر دلهره پیدا می کنیم ؟ نگران کدام یک می شیم ؟

آیا زمانی که مثلا دخترمون از مدرسه برمی گرده، اول می پرسیم دخترم در راه حجابت را رعایت کردی تا قلب نازنین امام زمان(علیه السلام) را نرنجونی ؟ یا ابتدا می پرسیم نمره امتحانت چند شد ؟
آیا از پسرمون می پرسیم که همزمان با امام زمانت ، نمازت را خوندی ؟ یا اول می پرسیم مسابقه امروز را بردی یا نه ؟
اصلاً به زندگی هامون نگاه کنیم ، آیا رنگ و بوی امام زمان(علیه السلام) را می ده ؟
آیاتابلویی که به دیوار خانه نصب کردیم ، آیا وسایلی که مورد استفاده قرار می دیم ، آیا نوع زندگیمان امام زمان پسند هست ؟
آیا نوع معاشرت های ما طوری هست که امام زمان هم وارد مجلسمون بشن ، همنشین با ما شده و نظر لطفی داشته باشند؟ یا نه ؛
آن قدر محرم و نامحرم بی پروا با هم اختلاط دارند که قلب مهربان امام زمان(علیه السلام) را می رنجونه؟
آیا ظاهر خود و خانواده هامون آن طوری هست که مورد قبول و رضایت امام زمان ( ارواحنا فداه) باشه؟
آیا طریقه درآمدمون طوری هست که امام زمان(علیه السلام) به آن برکت بدن و یا قدم به خانه ما گذاشته و بر سرسفره ما بنشینن؟ و خلاصه این که آیا روش زندگی ما همانگونه است که امام عصر(علیه السلام) می پسندد ؟

دوستی می گفت داشتم از حرم مطهر امام رضا(علیه السلام) بیرون می آمدم ، دیدم شخصی فریاد می زند ؟ آی دزد ، پولم را دزدیدند و ... ، مردم هم با یک حالت تأسف و دلسوزی به او نگاه می کردند ، با خودم گفتم : الان اگر کسی فریاد بزنه: امام زمانم نیست ، امام زمانم نیامد و ... ، مردم با یک حالت تمسخر به او نگاه می کنند و می گویند : او دیوانه شده است .

همه این ها یک طرف که این گونه نیستیم ، گاهی در زندگی مان طوری رفتار می کنیم که انگار از امام زمان ، از آن کسی که اصلا کسی وجود ما به طُفیلی ایشان و به خاطر وجود ایشان خلق شده (3) ، طلبکار هم هستیم .

به هر حال یادمون نره که علاوه بر این که امام زمان(علیه السلام) چشم خداست و تمام زندگی ما را می بینه ، در هفته دو بار نامه اعمال ما خدمت ایشان عرضه می شه و عملکردهای ما را ملاحظه می فرماین و بر اساس آن چه عمل کرده ایم ، با ما رفتار می کنن.

پاورقی:

1- اصول کافی ، کتاب الحجه ، ح31

2- مفاتیح الجنان –زیارت روز جمعه امام زمان علیه السلام

3- حضرت ولی عصر(علیه السلام)) می فرمایند : « نحن صنایع الله و الخلق بعد صنایعنا» . الاحتجاج ،شیخ طبرسی،ج2 ، ص466

منبع: کتاب مونس تنهایی ، مؤلف مهدی عابدینی ، ص 131-134
پاسخ
واما،من وتومدعیان انتظار....!اندکی تامل!d;'

فرض کن حضرت مهدی.عج به تو ظاهر گردد"

ظاهرت هست چنانی که خجالت نکشی؟

باطنت هست پسندیده ی صاحب نظری؟

خانه ات لایق او هست که مهمان گردد؟

لقمه ات درخور او هست که نزدش ببری؟

پول بی شبهه و سالم زهمه داراییت ...

داری آنقدر که یک هدیه برایش بخری؟

حاضری گوشی همراه تو را چک بکند؟

باچنین شرط که در حافظه دستی نبری !

واقفی بر عمل خویش تو بیش از دگران...

می توان گفت تورا شیعه ی اثنا عشری؟؟؟

[تصویر:  do.php?imgf=21_1213508246322.gif]
[تصویر:  12917575282.gif]
پاسخ
فاصله ما با امامانمان با کم و زیاد بودن اعمالمان کلیک می خورد هر چه اعمال خالصتر، نزدیکی قلبی بیشتر است

ولی

اگر بخواهیم فاصله امام را با خود بدانیم ..... فقط لطف ،عنایت ، محبت
پاسخ
فاصله ما با امام کوتاهیش به قدر فاصله لحظه عاشق شدن با یک لحظه قبل از ان است/// و طولانیش به قدر فاصله شعار تا عمل
چه خوش است که یار مهدی باشم///هرلحظه سرقرارمهدی باشم///فرقی نکند برای من فرمانده///یارفتگرسپاه مهدی باشم///
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
آخرین موضوع‌ها
گناهی که با سرعت 120 از ک...
انجمن:
آخرین ارسال توسط: 4490279221
۱۳۹۸/۰۸/۱۹
» پاسخ: 3
» بازدید: 1959
فقط برای خدا
انجمن: