امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دجال اصلی ترین دشمن منجی موعود
#1
Question 
چقدر دجّال را می شناسی؟

ظهور دجّال در فرجام زمان، به عنوان اصلی ترین دشمن منجی آخر الزمان ، از آموزه های مشترک بین یهودیت، مسیحیت و اسلام است. رد پای دجّال را از 2 قرن قبل از میلاد مسیح ، در تورات و آموزه های موسوی و آن گاه در انجیل و آموزه های عیسوی و پس از آن در قرآن و روایات محمدی می توان یافت .
پاسخ
#2
دجال از دیدگاه مسیحیت:
واژه دجال در زبان عبری و در آموزه های یهودی به معنای «دشمن خدا » که از ترکیب دو واژه « دج :دشمن ، ضدّ» و « آل:خدا » تشکیل شده است .
واژه دجال در الهیات مسیحی ، به معنای ضدّ مسیح (antichrist)می باشد .
از منظر الهیات مسیحی ، دجّال کسی است که در آخر الزمان ظهور می کند و پرچم ضدّیت و دشمنی با تمام آموزه های عیسی مسیح را بر می افرازد .

مفهوم حقیقی دجّال طبق آموزه های مسیحی چیست؟

در پاسخ باید گفت:«عده ای از اندیشمند ان مسیحی بر این باورند که دجّال شخصی خاص و دشمن برجسته مسیح است . برخی دیگر دجّال را مجموعه کامل کسانی می دانند که با عیسی مسیح مخالفند»
پاسخ
#3
دجال از دیدگاه اسلام
واژه دجال در زبان عربی ، صیغه مبالغه از ماده «دَجَلَ» به معنای «کذاب » و بسیار دروغ زن و حیله گر» است .
واژه «دجال» همچنین می تواند از مصدر «تدجیل » به معنای «پوشاندن با طلا» ، «طلااندود کر«آب کاری»فلزی غیر از طلا با ظاهر طلا عرضه می شود و در آن نوعی دغل کاری و ظاهر فریبی صورت می پذیرد،به همین دلیل افراد بسیار دروغگوی که باطل را حق جلوه می دهند و زشتی ها صورتی زیبا و فریبنده می پوشاند ، «دجال » نامیده می شوند.
طبق آموزه های اسلامی ، دجال با استفاده از هر نوع دروغ و حیله و سحر و جادو به امور باطل لباس حق می پوشاند . او زشتی را زیبای ، بدی را خوبی و جهنم را بهشت جلوه می دهد . فساد و فتنه او شرق و غرب عالم را فرا می گیرد و به تمام خانه های مردم جهان وارد می گردد.اساس فساد گستری وفتنه انگیزی های او بر موسیقی و استفاده از جذابیت های زنان استوار است .
در روایات نبوی از فتنه دجال با عنوان «اشدالفتن ؛سخت ترین فتنه ها » یاد شده است!پیامبر اسلام از امت خویش خواسته است که دجال و ویژگی های او را به خوبی بشناسند ، در فتنه انگیزی های او دقت بیندیشند و خطر خیزی آن را به یکدیگر و آیندگان خویش یاد آور شوند و در همه حال بر ضد دجال و آرمان هایش عمل نمایند .
پاسخ
#4
دجال از منظر روایات

حقیقت دجال (دیدگاهای متفاوتی دارد)

الف)برخی بر این باورند که دجال ،نام شخصی معینی نیست و هر کسی که با ادعاهای پوچ و بی اساس وبا توسل به حیله گری ونیرنگ ،درصدد فریب مردم باشد ،دجال است .این روایات از «دجال »های فراوان سخن به میان آمده است ، این احتمال را تقویت می کند .
پیامبر اکرم فرموده است:«قیامت،بر پا نمی شود ،تاوقتی که مهدی از فرزندانم قیام کند و مهدی قیام نمی کند ،تا وقتی که شصت دروغگو خروج کند و هر کدام بگوید:من پیامبرم »
در روایات ،از این «دجال»ها و دروغگو یان ،فراوان نام برده شده و تعداد آنان تا هفتاد دجال رسیده است .از میان این «دجال»ها ،فردی که دروغ گوی ،حیله گری و مردم فریبی سرآمد همه دجالان و فتنه اش از همه بزرگ تر است ،نشانه ظهور مهدی علیه السلام و بر پایی قیامت است.
بر این اساس دو نوع دجال هست :یکی همان دجال حقیقی و واقعی است که از همه «دجال »ها می آید و همزمان با ظهور مهدی موعود روحی فداه چهره اصلی خود را نمایان می کند و دیگری،سردمداران باطل که با بهره گیری از پیشرفته ترین ابزار ها دست به فریب کاری ،فتنه گری و گمراهی مردم عالم می زنند .پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می فرماید :«پیش از خروج دجال ،بیش از هفتاد دجال خروج خواهد کرد»
حقیقت داستان دجال ،بیانگر این واقعیت است که در آستانه هر انقلابی ، سردمداران فساد و گمراهی که معتقد به نظام های فاسد و پوشالی و حافظ ضد ارزش های شیطانی اند ،برای نگه داشتن فرهنگ و نظام فاسد گذشته ، همه تلاش خود را بکار می گیرند و باسو ء استفاده از زمینه های فکری و اجتماعی و احساسات مردم ،دست به تزویز و حیله گر می زنند تا آنان را نسبت به مسیر حق و حقیقت دلسرد و دو دل کنند و با شیطنت های فساد آمیز آنان را به کژراهه برند!
پاسخ
#5
مقدمات فتنه دجال :خونریزی ،غارتگری ، فساد جنسی

رسول الله علیه السلام :چهار فتنه پیش رویتان می باشد

در فتنه نخست :خونریزی حلال شمرده می شود

در فتنه دوم: علاوه بر خونریزی چپاول اموال حلال شمرده می شود

در فتنه سوم : علاوه بر خونریزی و چپاول اموال ،تجاوز به عنف و ناموس حلال شمرده
می شود و آن گاه فتنه چهارم ،فتنه دجال خواهد بود.
پاسخ
#6
دجّال،کنايه از کفر جهاني و سيطرة فرهنگ مادي بر جهان است. برخي از اهل نظر، اين احتمال را تقويت کرده و همة ويژگي‌هايي را که براي دجّال بيان شده، با ويژگي‌هاي استکبار جهاني برابر دانسته‌اند. «استکبار» به معناي واقعي، دجّال است که خود را قيّم[سرپرست] ملت‌ها مي‌داند و با تکيه به ثروت انبوه و قدرت عظيم، در همه جاي زمين دخالت مي‌کند و همه را به زير سلطه خويش مي‌آورد.
از نکات شگف‌آور و تأمل برانگيز در انبوه روايات شيعه و سنّي، ارتباط تنگاتنگ بين دجّال و يهوديان است. در روايات، بيشتر پيروان دجال يهودي معرفي شده‌اند. در منابع اهل سنّت به صورت عمده، سخن از کشته شدن دجّال به دست حضرت عيسي عليهم السلام است.منابع

تاريخ غيبت کبري، ص536ـ 532.
کمال‌الدين و تمام النعمة، ج2، ص528.
. تفسير طبري، ج3، ص 290.
فرهنگ نامه مهدويت، ص 205 -201.
الهی و ربی من لی غیرک
پاسخ
#7
بنام الله/// ضمن تشکر باید گفت که دجال یک اندیشه و یک ایده فراگیر است یک دشمنی با تمام فرامین الهی یک قصر شیطانیست که در هر دوره یک پادشاه دارد. بنیان دجال و ریشه ان در ذات ابلیس پای دارد وهر باردر قالب انسانهای پلیدی شکوفا شده و با فریب ذهن مردم انها را از ذات خود دور به سمت نفوس اماره صوق میدهد دجال شکل تجلی یافته انسانی ابلیس است یک برده یک خود فروخته یک سراسرنجس بی تکامل یک فاسد یک سردرمدارتمدنی نحس که قرنها زمین گرفتار او بوده.یک نماد اهریمنی یک دیوانه یک سردرگم دنیای پوچ .ترسویی در درون و شجاعی در ظاهر یک تقلاگردر حال غرق شدن در مرداب تکبر و حسرت وخودبینی .فرعون مدرن که الحمدالله او و تمدنش تا هلاکت و درک فاصله چندانی ندارند
پاسخ
#8
موفق باشید]http://www.noorfatema.com/vb/images/icons/Imam-Al_Hussain.png:shy:

موفق باشید]http://www.noorfatema.com/vb/images/icons/Imam-Al_Hussain.png:shy:
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان
آخرین موضوع‌ها
Free cam2cam sex
انجمن:
آخرین ارسال توسط: andreacen
امروز
» پاسخ: 0
» بازدید: 5
لیزر مو در کرج
انجمن:
آخرین ارسال توسط: khonehman
۱۳۹۹/۰۸/۲۵
» پاسخ: 0
» بازدید: 33
مشاوره ازدواج و خانواده
انجمن:
آخرین ارسال توسط: khonehman
۱۳۹۹/۰۸/۲۵
» پاسخ: 0
» بازدید: 35
لیزر موهای زائد در کرج
انجمن:
آخرین ارسال توسط: khonehman
۱۳۹۹/۰۸/۲۱
» پاسخ: 0
» بازدید: 48
زندگی بهتر با مشاوره ازدو...
انجمن:
آخرین ارسال توسط: khonehman
۱۳۹۹/۰۸/۲۱
» پاسخ: 2
» بازدید: 417
خرید و اجاره خانه با قیمت...
انجمن:
آخرین ارسال توسط: khonehman
۱۳۹۹/۰۸/۲۰
» پاسخ: 1
» بازدید: 70
خانواده مطلوب مهدوی
انجمن:
آخرین ارسال توسط: khonehman
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
» پاسخ: 1
» بازدید: 1630
پدر و مادری 30 ساله با هش...
انجمن:
آخرین ارسال توسط: khonehman
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
» پاسخ: 11
» بازدید: 12068
صرفا جهت تامل
انجمن:
آخرین ارسال توسط: khonehman
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
» پاسخ: 2
» بازدید: 2620
گريه پيامبر(ص) از عذاب زن...
انجمن:
آخرین ارسال توسط: khonehman
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
» پاسخ: 1
» بازدید: 1847