امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
امام خامنه ای و ازدواج
#1
امام خامنه ای و ازدواج

ازدواج از دیدگاه امام خامنه ای
خداوند از زن و مرد تنها خوشش نمی‌آید
خدای متعال از زن و مرد تنها خوشش نمی‌آید، مخصوصا آن‌هایی که جوانند و بار اولشان است. مخصوص جوان‌ها هم نیست. خدای متعال از زندگی مشترک و مزدوج خوشش می‌آید. آدم تنها، مرد تنها و زن تنها که همه عمر را به تنهایی می‌گذراند، از دید اسلامی چیز مطلوبی نیست. مثل یک موجود بیگانه است در مجموعه پیکره انسانی. اسلام این طور خواسته که خانواده، سلول حقیقی مجموعه پیکره جامعه باشد نه فرد تنها.
خطبه عقد ۷۵/۱۰/۰۵
مال و جمال، یا کمال؟ کدام انگیزه؟
اگر چنانچه کسی بخاطر مال و جمال ازدواج کند، طبق روایت ممکن است خدای متعال مال و جمال را به او بدهد و ممکن هم هست که ندهد. اما اگر چنانچه برای تقوا و عفاف قدم بگذارد و ازدواج بکند، خدای متعال به او مال هم خواهد داد جمال هم خواهد داد. ممکن است کسی بگوید جمال که اعطا کردنی نیست؛ یک کسی یا جمال دارد یا ندارد! معنایش این است که چون جمال در چشم شما و دل شما و در نگاه شماست، اگر انسان کسی را خیلی هم جمیل نباشد، دوست داشت او را جمیل می‌بیند. وقتی کسی را دوست نداشت هر چقدر هم جمیل باشد به نظر او جمیل نمی‌آید.
خطبه عقد ۷۷/۱۰/۱۳
مرد قوام است و زن ریحان
اسلام مرد را قوام و زن را ریحان می‌داند. این نه جسارت به زن است نه جسارت به مرد. نه نادیده گرفتن حق زن است نه نادیده گرفتن حق مرد؛ بلکه درست دیدن طبیعت آنهاست. ترازوی آنها هم اتفاقا برابر است؛‌ یعنی وقتی جنس لطیف و زیبا و عامل آرامش و آرایش معنوی محیط زندگی را در یک کفه می‌گذاریم، و این جنس مدیریت و کارکرد و محل اتکا بودن و تکیه‌گاه بودن برای زن را هم در کفه‌ی دیگر ترازو می‌گذاریم، این دو کفه با هم برابر می‌شود. نه آن بر این ترجیح دارد و نه این بر آن.
خطبه عقد ۷۸/۱۲/۲۲
مفهوم خوشبختی
خوشبختی عبارت است از آرامش، احساس سعادت و احساس امنیت. جشن و اسراف و زیاده‌روی، کسی را خوشبخت نمی‌کند. مهریه و جهیزیه هم کسی را خوشبخت نمی‌کند. پای‌بندی به روشِ شرع است که انسان را خوشبخت می‌کند.
خطبه عقد ۷۵/۰۲/۱۰
اصل قضیه محبت است
اگر در زندگی محبت وجود داشت، سختی‌های بیرون خانه آسان خواهد شد. برای زن هم سختی ‌های داخل خانه آسان خواهد شد.
خطبه عقد ۷۷/۰۸/۱۱
در ازدواج، اصل قضیه محبت است. دخترها و پسرها این را بدانند. این محبتی که خدا در دل شما قرار داده حفظ کنید.
خطبه عقد ۷۴/۱۰/۱۷
دختر و پسر، عروس و داماد به هم محبت بورزند؛ چون آن محبت ملاطی است که این‌ها را برای هم حفظ می‌کند، در کنار هم نگه می‌دارد و نمی‌گذارد از هم جدا شوند. محبت خیلی چیز خوبی است. محبت که بود وفاداری هم هست.
خطبه عقد ۷۶/۰۹/۲۴
بزرگترها هم کمک کنند
باید جوان‌ها را هدایت کرد، اما در جزئیات آن‌ها نباید دخالت کرد که زندگی برای آن‌ها مشکل می‌شود.
خطبه عقد ۷۶/۰۹/۰۶
مبادا بعضی‌ها با دخالت‌های خودشان، بعضی‌ها با کم‌ظرفیتی و خویِ بچگی خودشان، این بنای مستحکم را به اندک چیزی متززل کنند. اگر دیدید دخالت‌های آن‌ها این زن و شوهر را نسبت به دل چرکین می‌کند، دیگر اجازه ندارند دخالت کنند.
خطبه عقد ۷۵/۰۲/۱۷
ساده زیستی و میانه‌روی
زندگی‌را ساده بردارید، البته ما خیلی هم اهل زهد و تقوا نیستیم. خیال نکنید. آن سادگی که ما می‌گوییم آن سادگی زُهاد و عُباد نیست. سادگی به نسبت این کارهایی است که مردمِ امروز می‌کنند و الا نه، سادگی ما را اگر آن مردان خدا بیایند نگاه کنند شاید هزار تا ایراد هم به آنچه که ما سادگی می‌دانیم بگیرند.
خطبه عقد ۷۴/۰۵/۱۱
قناعت برای همه مفید است
قناعت کنید، از قناعت خجالت نکشید. بعضی‌ها خیال می‌کنند که قناعت مال آدم‌های تهیدست و فقیر است و اگر آدم داشت، دیگر لازم نیست قناعت کند. نه، قناعت یعنی در حد لازم، در حد کفایت، انسان توقف کند.
خطبه عقد ۷۶/۰۱/۰۱
توقعات مادیِ زیاد و بالا، موجب تنگی معیشت و ناراختی خود انسان می‌شود، اگر انسان توقع خودش را از زندگی توقع کمی قرار دهد، این مایه‌ی سعادت خواهد بود. نه فقط برای آخرت انسان خوب است، که برای دنیای انسان هم خوب است.
خطبه عقد ۷۹/۱۲/۲۱
از مراسم عروسی آغاز کنید
در همه‌ی امور زندگی‌تان سادگی را رعایت کنید. اولش هم از همین مراسم ازدواج است، از اینجا شروع می‌شود. اگر ساده برگزار کردید قدم بعدی‌اش هم می‌شود ساده و الا شما که رفتید آن مجلس کذاییِ مثل اعیان و اشراف‌های طاغوت را درست کردید، بعد دیگر نمی‌توانید بروید توی خانه‌ی کوچکی مثلا با وسایل مختصری زندگی کنید. این جور نمی‌شود دیگر. چون خراب شده و از دست رفته است. از اول، زندگی را پایه‌اش را براساس سادگی و ساده‌زیستی بگذارید تا زندگی بر خودتان، بر کسانتان و بر مردم جامعه ان‌شالله آسان شود.

خطبه عقد ۷۴/۰۶/۱۳
تشریفات ساده‌ی ازدواج اسلامی
شما اگر نگاه کنید به تشریفات ازدواج در میان اقوام مختلف، خواهید دید در اسلام تشریفات ازدواج ساده است. البته جشن و سرور و این‌ها عیبی ندارد، هرکس هر مقداری که مایل است، اما این‌ها جزو دین و تشریفات رسمی و دینی ازدواج نیست. هر کس خواست می‌تواند انجام دهد، هرکس نخواست، نه. اینکه حتما باید بروند در یک معبدی و زانو بزنند جلوی کسی و چه بکنند و مراسمی که در جاهای دیگر وجود دارد، در اسلام نیست. در اسلام، یک صیغه‌ای است شرعی که باید خوانده شود. الته در اسلام برای معاملات گوناگون، معاملاتی که اهمیتش کمتر از ازدواج است، شاهد می‌گیرند … حالا هم که مقررات ثبت است و درج در محاکم. مراکز ثبت رسمی است و هیچ تشریفاتی ندارد؛ می‌توانند خیلی راحت و بدون تشریفات این ازدواج را انجام دهند.

خطبه عقد ۷۹/۰۶/۲۸

از خاندان پیامبر (ص) تقلید کنید

بهترین دخترهای عالم، حضرت زهرا سلام الله علیها بود. بهترین پسرهای عالم و بهترین دامادها هم،حضرت امیر المؤمنین علیه السلام بود. ببینید این‌ها چگونه ازدواج کردند؟ هزاران جوان زیبا و با اصل و نسب و قدرتمند و محبوب به یک تار موی علی بن ابیطالب علیه السلام نمی‌ارزند. هزاران دختر زیبا و با اصل و نسب هم به یک تار موی حضرت زهرا السلام علیها نمی‌ارزند. آن هایی که هم از لحاظ معنوی و الهی آن مقامات را داشتند، هم بزرگان زمان خودشان بودند. ایشان دختر پیامبر صلی الله علیه و اله بود. رئیس جامعه اسلامی، حاکم مطلق. او هم که سردار درجه یک اسلام بود. ببینید چطوری ازدواج کردند؟ چه جور مهریۀ کم، چه جور جهیزیه کم. همه چیز با نام خدا و یاد او. این‌ها برای ما الگو هستند. همان زمان جاهلانی بودند که مهریۀ دختران‌شان بسیار زیاد بود مثلاً هزار شتر. آیا این‌ها از دختر پیامبر صلی الله علیه و اله بالاتر بودند؟ از آن ها تقلید نکنید. از دختر پیامبر صلی الله علیه واله تقلید کنید، از امیر المؤمنین علیه السلام تقلید کنید.
خطبه عقد ۷۵/۰۲/۱۷
لباس عروس کرایه‌ای
بعضی‌ها لباس عروس گران قیمت می‌خرند. نه! چه لزومی دارد. حالا لباس عروس می‌خواهند، بعضی‌ها لباس عروس را می‌روند کرایه می‌کنند. چه مانعی دارد؟ ننگ است؟ نه! چه ننگی؟ چه مانعی دارد؟ بعضی‌ها این‌ها را ننگ می‌دانند. ننگ این است که انسان یک پول گزافی بدهد، چیزی بخرد که یک‌بار آن را مصرف کند، بعد بیاندازد دور. یک‌بار مصرف! آن‌هم با این وضعی که بعضی مردم دارند، بعضی‌ها واقعا نیاز دارند.
خطبه عقد ۷۴/۱۰/۰۴
پیامبر اکرم (ص) سنتِ مهریۀ جاهلی را شکست
خود آن کسی که مشرع مهر است – که نبی اکرم صلی الله علیه و اله با شد – که از همۀ کائنات بالاتر است و دختر مطهره و عزیزۀ او که از همۀ زنان عالم از اولین و آخرین بالاتر است و شوهر او که امیر المؤمنین علیه السلام باشد که از جمیع خلایق از اولین و آخرین بعد از پیامبر صلی الله علیه و اله بالاتر است، برای این دو که جوان بودند، زیبا بودند، عنوان داشتند، محترم بودند، اول شخص مدینه بودند، دیدید پیغمبر چقدر مهر قرار داد؟
خطبه عقد ۷۱/۰۹/۲۴
پیامبر صلی الله علیه واله آمد وهمۀ این‌ها را شکست، برای این که مانع ازدواج می‌شود. این‌ها مانع از ازدواج دخترها و پسرها می‌شود. گفت این چیزها را رها کنید. ازدواج شروعش آسان است. از لحاظ شرایط مادی سهل‌ترین است، آنچه که در ازدواج مهم است رعایت‌های بشری و انسانی است.
خطبه عقد ۷۲/۱۰/۰۶
چرا اصرار بر ۱۴ سکه؟
این که می‌بینید ما گفتیم ۱۴ سکه بیشتر را عقد نمی‌کنیم، نه برای این است که چهارده سکه بیشتر اشکالی در ازدواج ایجاد می‌کند. خیر، چهارده هزار سکه هم باشد، ازدواج اشکالی ندارد، فرقی ندارد. این است که آن جنبه معنوی ازدواج، غلبه پیدا کند برجنبه مادی. مثل یک تجارت و معامله نباشد. داد و ستد مادی نباشد. اگر تشریفات را کم کردید، جنبه معنوی تقویت خواهد شد.
خطبه عقد ۷۲/۱۰/۲۶
مهریه هر چه کمتر باشد به طبیعت ازدواج نزدیک‌تر است، چون طبیعت ازدواج معامله که نیست، خرید و فروش که نیست، اجاره دادن که نیست، زندگی دو انسان است. این ارتباطی به مسائل مادی ندارد. ولی شارع مقدس یک مهریه‌ای را معین کرده که باید یک چیزی باشد. اما نباید سنگین باشد. بایستی عادی باشد جوری باشد که همه بتوانند انجام بدهند.
خطبه عقد ۷۴/۰۵/۱۸
در ازدواج، آنچه که اتفاق می‌افتد، یک حادثه و پیوند انسانی است، نه یک معامله پولی و مالی، اگرچه یک مالی هم در بین هست درشرع مقدس اسلام، آن مال جنبۀ نمادین دارد. جنبۀ رمزی دارد. خرید و فروش و بده بستان نیست.
خطبه عقد ۷۱/۰۱/۰۵
عزت دختر به اخلاق است نه به جهیزیه
جهیزیه برای دختر مایه عزت نیست. عزت دختر به اخلاق او به رفتار و شخصیت خود اوست. بعضی از خانواده‌های عروس، خودشان را اذیت می‌کنند و به زحمت می‌اندازند و اگر پول هم ندارند به زور پول تهیه می‌کنند. اگر پول دارند زیادی خرج می‌کنند، برای این‌که یک جهیزیه پر زرق و برقی را مثلا در اختیار دخترشان بگذارند.
خطبه عقد ۷۷/۱۲/۲۸
مهریه و جهیزیه زیاد، هیچ دختری را خوشبخت نمی‌کنند و هیچ خانواده‌ای را به آرامش و سکون و اعتماد لازم نمی‌رساند. این‌ها زوایای زندگی است. فضول زندگی است و جز دردسر و اسباب زحمات و اسباب مشکل فایده‌ای ندارد.

خطبه عقد ۷۵/۰۹/۱۸
مبادا بروید پول قرض کنید، جهیزیه درست کنید. مبادا خودتان را به زحمت بیندازید. مبادا خانواده‌تان را به زحمت بیندازید. مبادا خیال کنید که دخترتان اگر جهیزیه‌اش کمتر از دختر همسایه و قوم و خویش بود، این سرشکستگی است. نه این سرشکستگی نیست.
خطبه عقد ۸۱/۰۳/۲۹
چشم و هم‌چشمی و معضل جهیزیه
خانواده‌ها روی چشم و هم چشمی، جهیزیه را برای خودشان یک معضل می‌کنند. بعد که این معضل را خودشان به یک نحوی تحمل کردند، تازه نوبت دیگران است که رنج این معضل را ببرند. برای خاطر این که وقتی شما درجهیزیه دخترتان این همه وسایل درست کردید، بعد کسانی که دیدند، تکلیف آنها چیست؟ این چشم و هم‌چشمی‌ها آخر به کجا خواهد رسید؟ این همان مشکلاتی است که درست خواهد شد. اسلام می‌خواهد این‌ها نباشد.
خطبه عقد ۷۳/۰۳/۱۶
جهیزیۀ بهترین عروس عال
شما نگاه کنید به دختر پیغمبر اکرم صلی الله علیه و اله بهترین دخترهای عالم، فاطمه زهرا علیها السلام بود. بهترین زن‌های اولین و آخرین، فاطمه زهرا علیها السلام بود. هرگز دختری به آن خوبی، به آن شرافت و به آن عظمت نیامده است همه‌ی زن‌های عالم از اول تا آخر در مقابل او مثل خدمتکارهایی هستند‌. مثل ذراتی هستند در مقابل خورشید جهان افروز. شوهرش هم امیر المؤمنین علیه السلام، بهترین مردان عالم. اگرچه همۀ فضائل و مکارم‌شان را جمع کنیم. همه مردان عالم به یک ناخن او هم نمی رسند؛ این دو مظهر عظمت، مظهر زیبایی و فضیلت، با هم دیگر ازدواج کردند.
جهیزیه شان همان چند قلم ارزان قیمتی بود که در کتاب ها نوشته اند. ضبط کرده اند: یک تکه حصیر، یک تکه لیف خرما، یک دست رختخواب و یک دستاس، یک کوزه، یک کاسه. همه‌اش را اگر چنانچه به پول امروز روی همدیگر بگذارند، معلوم نیست که چند هزار تومان بیشتر بشود.
همان مهریه را از امیر المؤمنین علیه السلام گرفتند و پولش را دادند جهیزیۀ مختصری را فراهم کردند و بردند خانۀ شوهر. حالا ما نمی‌گوییم دخترهای ما مثل فاطمه زهرا علیها السلام جهیزیه بگیرند. نه دخترهای ما مثل فاطمه زهرا هستند و نه خود ما ها مثل پدر ایشان هستیم و نه پسرهای ما مثل امیر المؤمنان علیه السلام شوهر فاطمه زهرایند. ما کجا آنها کجا؟! از زمین تا آسمان با هم فرق داریم، اما معلوم می‌شود راه، آن راه است.
جهت، آن جهت است. جهیزیه را مختصر بگیرید. به این و آن نگاه نکنید، خرج زیادی نکنید. کار را برای انسان که ندارند مشکل نکنید.
خطبه عقد ۷۲/۰۱/۰۵
جهیزیۀ فاطمه زهرا علیها السلام به قدری بود که شاید دو نفر آدم با دست می‌توانستند از این خانه بردارند ببرند آن خانه. ببینید افتخار این‌هاست. ارزش این هاست. آیا پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله نمی‌توانستند یک جهیزیه مفصل تشکیل دهند؟
اگر پیامبر صلی الله علیه واله اشاره‌ای می‌کردند، این مسلمانانی که در اطراف ایشان بودند، بعضی‌هایشان هم آدم‌های متمکنی بودند، پول هم داشتند ازخدا می‌خواستند که بیایند و یک هدیه‌ای بدهند، کمکی بکند، نکردند. چرا نکردند؟ این برای این است که من و شما یاد بگیریم.
و الا بنشینیم و تعریف کنیم و خوشمان بیاید و بعد هم یاد نگیریم، چه فایده ای دارد؟ استفاده‌اش را نمی بریم‌. نسخۀ طبیب را که انسان نباید بگذارد روی طاقچه تماشا کند. باید عمل کنیم تا بهره‌اش را ببریم. رژیم غذایی را باید عمل کنید تا فایده‌اش را ببرید. این‌ها رژیم غذایی روح است، رژیم غذایی صحت جامعه است. صحت خانواده است باید عمل شود. ساده بر گذار کنید.

خطبه عقد ۷۵/۰۹/۰۵
عروس خانم‌ها! شما نگذارید
نگذارید جهیزیه‌ها را سنگین کنند. دخترها نگذارند. عروس‌ها، شما نگذارید. پدر و مادرها هم اگر می‌خواهند شما نگذارید. این همه جنس گران را می‌خواهید چه کنید؟
خطبه عقد ۷۳/۰۹/۲۳
مادرهای عروس‌ها در تهیه جهیزیه دست نگه دارند، خیلی افراط یا اسراف نکنند. نگویند حالا مثلاً دخترمان است دلش می‌شکند. نه. دخترها خوبند. دخترها نمی‌خواهند. ما بیخود نباید دل آن‌ها را بکشانیم به این سمت که هر چیز قشنگ و لوکس و … حتماً باید برایش تهیه شود.
خطبه عقد ۷۹/۱۱/۱۶
این دختر خانم‌ها که می‌خواهند جهیزیه درست کنند، برای خرید اسباب سر عقد و جهیزیه، توی این دکان‌های گران قیمت بعضی از جاهای تهران، آن محلات گران‌قیمت که معروف است – نمی‌خواهم البته اسم بیاورم – من می‌شناسم که کجاهاست که دکان‌هایش معروف است به جنس گران‌، اصلا ًطرف آن‌ها پا نگذارند. بروند آن جاهایی که معروف به گرانی نیست. این طور نباشد که داماد بیچاره را دنبال‌شان راه بیندازند برای خرید عروس و خرید عقد. متأسفانه از این کارها می‌کنند
خطبه عقد ۷۲/۰۳/۱۹
نوشته شده توسط اصغر سلمان زاده
گفتم شبی ز مهدی از تو نگاه خواهم
گفتا که من هم از تو ترک گناه خواهم
پاسخ
#2
تشکر بابت مطالب خوبتون
پاسخ
#3
متخصصان مشاوران مشاوران اغلب با زوج هایی در West Bloomfield، MI کار می کنند که احساس می کنند رابطه آنها از بین می رود. در حالی که معمولاً زوجین مشاوره ازدواج را در مواقع ناخوشایند دنبال می کنند ، ممکن است به نفع یک زوج باشد که به محض بروز مشکلات ، به مشاوره ازدواج مراجعه کنند. برخی از زوجین برای اطمینان از سلامت ازدواج خود از مراجعه منظم به مشاور ازدواج بهره مند می شوند.

چرا مشاوره ازدواج؟
مشاوره منظم فواید زیادی دارد:

   مشاوره می تواند به زوجین در یافتن راه های م toثر برای برقراری ارتباط سالم با یکدیگر کمک کند.
   مشاوره می تواند در حل تعارضات و تشویق زوجین به حل مسئله به عنوان یک زوج برای بهبود ازدواج کمک کند.
   مشاوره به زوجین این امکان را می دهد تا با شخص ثالثی که می تواند در عینیت به شما کمک کند با یکدیگر درگیر شوند.
   مهارت های آموخته شده در مشاوره را می توان هر روز در ازدواج - و همچنین در محل کار و با دوستان - برای تقویت آن و غلبه بر چالش ها به کار برد.
   زوج هایی که در مشاوره ازدواج شرکت می کنند ، اغلب در ازدواج خود احساس سرمایه گذاری بیشتری می کنند و برای ماندگاری آن تلاش بیشتری می کنند.
   مشاوره می تواند به زوجین و حتی افراد در روابط کمک کند تا از طریق تجربیات منفی گذشته کار کنند و یاد بگیرند که چگونه این اوقات دردناک را ببخشند و از آن عبور کنند.
   مشاوره به افراد اهمیت سخت کوشی در تقویت ازدواج پس از مرگ یک کودک ، خشونت خانگی یا امور را می آموزد.
اگرچه ازدواج نذر می کند ایده آل شدن دو نفر یکی باشد ، واقعیت این است که وجود دو نفر با دو دیدگاه متفاوت بر سر یک توافق دشوار است. در آن مواقعی که ازدواج به وصله خشن برخورد می کند و زوجین در جدایی یا طلاق تأمل می کنند ، به دلایل زیادی معمولاً مشاوره ازدواج لازم است.

   اعتماد را دوباره بسازید. یکی از دلایل اصلی نیاز افراد به مشاوره زناشویی ، بازسازی موارد اعتماد در ازدواج است. چه به دلیل خیانت و چه به دلایل اساسی دیگر ، اعتماد یکی از مسائل حیاتی است که زوج های متاهل با آن روبرو هستند.

   منفی پاکسازی. اظهارات منفی یا احساس کینه توزی می تواند در یک ازدواج خشمگین شود ، و اغلب باعث رفتار یک یا هر دو همسر شود. گاهی اوقات این عمل می تواند شامل نحوه ارتباط و رفتار همسران با یکدیگر باشد.

   ارتباطات را بهبود ببخشید. بعضی اوقات در ازدواج ، صحبت کردن به صورتحساب خانه و فرزندان خلاصه می شود. با این وجود ارتباطات چیزی فراتر از صحبت در مورد ضروریات است. این به اشتراک گذاری امید ، رویاها و احساس راحتی کافی برای صحبت در مورد هر چیزی است.

ازدواج هرگز نباید به راحتی انجام شود و یا از آن خارج شود. کسانی که به دنبال میانجی گری هستند باید به مشاوره ازدواج بپردازند تا تصمیم بگیرند که آیا می توانند آتش ازدواج خود را دوباره روشن کنند یا شعله خاموش شده است. برای یک مشاور ازدواج باتجربه

مزایای مشاوره ازدواج

آیا شما و شریک زندگی خود در جستجوی راه هایی برای حل مشکلات جدی در روابط خود هستید؟ تو تنها نیستی. امروزه بسیاری از زوجین به دنبال مشاوره ازدواج و درمانگران مجاز هستند تا به آنها در حل مسائل اصلی روابطشان كمك كنند. مهمترین نکته برای درک زوجین متقاضی زوج و خانواده درمانی این است که هیچ یک از زوجین (یا خانواده) از درگیری مصون نیستند. وصله های خشن بخشی اجتناب ناپذیر برای به اشتراک گذاشتن زندگی شما است. دریافت خانواده درمانی ، مشاوره ازدواج یا خدمات مشاوره زوجین می تواند به همسران صمیمی ، زوج های متاهل و خانواده ها راهکارهای جدید مقابله را یاد دهد. اگر به دنبال حل مشکلات روابط هستید ، مشاوره آنلاین زوجین یا مشاوره ازدواج می تواند کمکی باشد که شما نیاز دارید.

زن و شوهر
مشاوره آنلاین زوجین می تواند همه تفاوت در روابط شما را ایجاد کند
این وب سایت متعلق به BetterHelp است و کلیه هزینه های مرتبط با سیستم عامل را دریافت می کند.

منبع: unsplash.com
دلایلی که دیگران از مشاوره آنلاین زوجین بهره مند شده اند

وقتی به مشاوره زوجین ، مشاوره ازدواج یا مشاوره ازدواج و خانواده فکر می کنید ، ممکن است جلسات درمان حضوری را در یک کلینیک سنتی مشاوره پیش بینی کنید. هنگامی که جلسات درمانی در مطب تنها گزینه موجود است ، برخی از زوجین تصمیم می گیرند که به مشاوره ازدواج مراجعه نکنند. این معمولاً به این دلیل است که آنها از به اشتراک گذاشتن مشخصات شخصی با یک غریبه در یک ساختمان اداری ناراحت هستند. امروزه گزینه های دیگری برای زوجینی وجود دارد که می خواهند بدون فشار جلسات درمانی در مطب سنتی ، از مزایای مشاوره ازدواج بهره مند شوند. مشاوره آنلاین ازدواج این امکان را برای زوجین امروزی فراهم می کند که از هر کجای دنیا که باشند در جلسات مشاوره و درمان ازدواج شرکت کنند.

از طریق وب سایت هایی مانند BetterHelp ، زوجین می توانند در جلسات مشاوره آنلاین ازدواج شرکت کنند. وقتی زوجین به صورت آنلاین مشاوره ازدواج را انتخاب می کنند - از راحتی خانه خود می توانند با اطمینان و به صورت خصوصی به دنبال یک درمانگر برای ارتباط با او بروند. جستجوی یک درمانگر برای ارائه مشاوره ازدواج از طریق یک بستر آنلاین اغلب استرس کمتری را احساس می کند زیرا تماس مستقیم آنچنانی وجود ندارد و حتی خصوصی ترین زوجین راهی برای یافتن کمک مورد نیاز خود از طریق جلسات مشاوره خصوصی ازدواج فراهم می کنند.
مزایای مشاوره ازدواج و مشاوره ازدواج آنلاین برای زوجین

شرکت منظم در مشاوره ازدواج یا جلسات آنلاین مشاوره ازدواج می تواند منجر به مزایای طولانی مدت زیر شود. (بخاطر داشته باشید که مزایای مشاوره ازدواج حضوری ، مشاوره ازدواج آنلاین و درمان آنلاین ثابت شده است که به همان اندازه موثر است.)

ارتباطات بهبود یافته و تکنیک های جدید برای حل سازگاری تعارضات.

   زوجینی که در مشاوره ازدواج و درمان آنلاین شرکت می کنند ، می توانند درگیر شدن مجدد در روابط و یادآوری آنچه در وهله اول شما را به سمت یکدیگر جذب می کند ، تجربه کنند. (به عبارت دیگر ، شرکت در مشاوره ازدواج می تواند به شعله ور شدن مجدد شعله کمک کند.)
   درمان آنلاین ، مشاوره ازدواج و مشاوره آنلاین ازدواج می تواند به شما و شوهر یا همسرتان کمک کند تا بنیان جدیدی برای روابط شما ایجاد کنید که بر اساس احترام متقابل پیش برود. در این حالت ، یادگیری مهارت های ارتباطی بهتر در درمان آنلاین و مشاوره ازدواج منجر به بهبود رفتارهای رابطه می شود.
   هنگامی که زوجین در مشاوره آنلاین ، مشاوره ازدواجآنلاین و درمان آنلاین شرکت می کنند ، مکانی امن برای بحث در مورد موضوعاتی که ممکن است از آنها اجتناب کرده اند پیدا می کنند. صریح و صادقانه صحبت کردن در مورد مسائل مربوط به ازدواج شما می تواند به راه حل های واقعی منجر شود. این راه حل ها در طول مشاوره ازدواج و جلسات مشاوره آنلاین زوجین با درمانگران مجاز یاد می گیرند. درمانگران دارای مجوز به زوجین کمک می کنند تا از گفتگو در مورد مسائل واقعی در درمان آنلاین جلوگیری کنند.
پاسخ
#4
خانه روابط

کاربرگ ، روش ها و فعالیت های 21 زوج درمانی (PDF)زوج درمانی

اگر به شما بگویم که یک دستور العمل جادویی برای ایجاد یک رابطه مناسب وجود دارد ، چه می کنید؟ من مطمئن هستم که شما به من باور نمی کنید ، و به همین دلیل خوب!

درک اینکه روابط چقدر دشوار است آسان است. اگر روشی کاملاً موثر برای روابط شاد و سالم در آن وجود داشته باشد ، مطمئناً کسی می توانست آن را بسته بندی کرده و بفروشد ، درست است؟
مشاوره ازدواج در کلینیک روانشناسی رویا
تا زمانی که متوجه شویم 100٪ موفقیت تضمین شده برای یک رابطه عالی ، ما باید با آنچه که ما داریم بسازیم - ایجاد مهارتهای ارتباطی ، برقراری ارتباط موثر ، انجام فعالیتهایی که ارتباط ما را تقویت می کنند و استفاده از زوج درمانی برای مقابله هر یک از مسائل بزرگ

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد همه این راههای عالی برای ایجاد و حفظ یک رابطه عالی ، ادامه مطلب را بخوانید.

اگر می خواهید بیشتر بیاموزید ، روابط ما یک الگوی آموزشی کامل و مبتنی بر علم برای پزشکان و مربیان است که شامل تمام مطالبی است که برای کمک به مشتریان خود برای بهبود روابط شخصی و شغلی مورد نیاز خود دارید و در نهایت باعث بهبود سلامت روانی آنها می شود. .

این مقاله شامل موارد زیر است:

   زوج درمانی و مشاوره زوجین چیست؟
   بهترین فعالیتهای ارتباطی برای زوجین کدامند؟
   5 کتاب بهترین زوج درمانی
   ، تمرین ، کاربرگ ، و روشهای مشاوره برای زوجین
   کاربرگ رابطه رایگان برای زوج ها
   یک پیام خانه
   منابع

زوج درمانی و مشاوره ازدواج چیست؟

منظور از "زوج درمانی" و "مشاوره زوجین" یک معنی است. از نظر فنی هیچ تفاوتی بین آنها وجود ندارد.

تنها زمینه ای که در آن جلسه به نام جلسه مهم است ، یک زمینه حقوقی است. در بعضی جاها ، شما باید یک مجوز یا مجوز ویژه برای تمرین "درمان" داشته باشید که به دست آوردن آن دشوارتر از صدور گواهینامه یا مجوز برای انجام "مشاوره" است.

خواه این کار را زوج درمانی بنامید یا مشاوره زوجین ، این نوع تعامل با یک متخصص واجد شرایط فرصتی را برای زوجین فراهم می کند تا از پس دشوارترین مشکلات یا مشکلات عاطفی خود برآیند.

این مشکلات می تواند از مسائل ارتباطی ساده یا اختلاف نظرهای مهم تا مسائل سو abuse مصرف مواد و اختلالات روانشناختی باشد

در حالی که زوج درمانی می تواند راهی عالی برای برقراری ارتباط مجدد با همسرتان یا اصلاح اختلافات بین شما باشد ، اما روش های زیادی وجود دارد که می توانید بدون مراجعه به یک متخصص ، جرقه را زنده نگه دارید و رابطه را سالم حفظ کنید. منابع بسیاری وجود دارد که از تئوری ها یا تحقیقات در زمینه زوج درمانی استفاده می کنند.

برای شروع تلاش کمی بیشتر در رابطه خود هرگز دیر نیست (یا خیلی زود). اگر می خواهید ارتباط خود را بهبود ببخشید ، یکی یا دو فعالیت و تمرین را که در زیر توضیح داده شده انتخاب کنید تا با شریک زندگی خود تمرین کنید.

اگر شما یک درمانگر ازدواج و خانواده هستید و یا زوج مشاور، نظر به اشتراک گذاری برخی از این فعالیت ها و تمرین با مشتریان خود را.
برای مشاوره ازدواج با ما در تماس باشید
بیایید غواصی کنیم!


بهترین فعالیتهای ارتباطی برای زوجین کدامند؟

مبادله کتاب به عنوان یک تمرین درمانی "بهترین" فعالیتی وجود ندارد که زوجین بتوانند برای ایجاد یک رابطه سالم انجام دهند و جلوگیری از طلاق یا جدایی در آن شرکت کنند زیرا هر یک از زوجین بهترین روش خود را خواهد داشت.

برای برخی از زوج ها ، ممکن است یک سرگرمی مشترک با هم داشته باشند ، مانند دوچرخه سواری ، بازی یک بازی مورد علاقه یا بازی موسیقی با هم. برای دیگران ، این ممکن است صحبت های طولانی باشد که آنها اغلب هنگام نگاه کردن به ستاره ها ، قهوه صبحگاهی یا شب در رختخواب خوابیدن.

مهم نیست که این فعالیت چیست ، تنها مواردی که اهمیت دارد این فعالیت است:
مشاوره ازدواجرا به ما بسپارید
   کاری است که می توانید با هم انجام دهید
   کاری است که می توانید مرتباً انجام دهید
   برای هر دو شریک زندگی لذت بخش است (یا حداقل ناخوشایند نیست) ، و
   چیزی است که به شما امکان برقراری ارتباط سالم و پربار را می دهد.

این چهار معیار دنیای فعالیت ها را خیلی محدود نمی کند و این همانگونه است که قرار است باشد. نسخه یک رابطه خوب برای یک زوج ممکن است برای زوجین دیگر مفید نباشد و برعکس. هر رابطه ای منحصر به فرد است و باید از آن به عنوان ارتباط منحصر به فردی که وجود دارد قدردانی و تمایل داشت.

اگر در انجام فعالیت هایی که ممکن است برای شما و همسرتان بهتر باشد ، گیر افتاده اید ، تمرینات زیر ممکن است مکان خوبی برای شروع باشد.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان
آخرین موضوع‌ها
صدور مدرک
انجمن:
آخرین ارسال توسط: 0016016
۱۴۰۰/۰۸/۲۳
» پاسخ: 7
» بازدید: 4193
اولین بانوی منتظر
انجمن:
آخرین ارسال توسط: 2003174389
۱۴۰۰/۰۵/۰۱
» پاسخ: 1
» بازدید: 1353
امام خامنه ای و ازدواج
انجمن:
آخرین ارسال توسط: khonehman
۱۴۰۰/۰۳/۲۰
» پاسخ: 3
» بازدید: 2803
اشعار زيباي سيد حميد رضا ...
انجمن:
آخرین ارسال توسط: nargesesabz
۱۴۰۰/۰۳/۰۲
» پاسخ: 8
» بازدید: 38382
لطایف و ظرایف
انجمن:
آخرین ارسال توسط: nargesesabz
۱۴۰۰/۰۳/۰۲
» پاسخ: 22
» بازدید: 25609
ذکرهای شگفت عارفان
انجمن:
آخرین ارسال توسط: melika133
۱۴۰۰/۰۲/۳۰
» پاسخ: 30
» بازدید: 38719
یک روز خانواده مهدوی باید...
انجمن:
آخرین ارسال توسط: melika133
۱۴۰۰/۰۲/۳۰
» پاسخ: 62
» بازدید: 82061
هشتم شوال سند مظلومیت شیع...
انجمن:
آخرین ارسال توسط: melika133
۱۴۰۰/۰۲/۳۰
» پاسخ: 8
» بازدید: 10753
تلنگر اخلاقی
انجمن:
آخرین ارسال توسط: karbala133
۱۴۰۰/۰۲/۲۸
» پاسخ: 52
» بازدید: 64750
چند توصیه از حضرت آیت الل...
انجمن:
آخرین ارسال توسط: karbala133
۱۴۰۰/۰۲/۲۸
» پاسخ: 3
» بازدید: 4941